Hélène FLAUTRE : 5. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Klub zastupnika Zelenih/Europskog slobodnog saveza - Članica

Nacionalne stranke 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Les Verts-Europe-Ecologie (Francuska)

Potpredsjednica 

  • 22-07-1999 / 14-01-2002 : Izaslanstvo za odnose s državama Magreba i Unijom Arapskog Magreba

Zastupnik 

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Izaslanstvo za odnose s državama Magreba i Unijom Arapskog Magreba

Zamjenica 

  • 22-07-1999 / 14-01-2002 : Odbor za industriju, vanjsku trgovinu, istraživanje i energetiku
  • 16-12-1999 / 14-01-2002 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Turske
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za vanjske poslove, ljudska prava te zajedničku sigurnosnu i obrambenu politiku
  • 07-02-2002 / 30-10-2002 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Turske
  • 08-04-2003 / 19-07-2004 : Odbor za regionalnu politiku, promet i turizam

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika