Rocco BUTTIGLIONE : 5. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 20-07-1999 / 10-06-2001 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (kršćanski demokrati) i Europskih demokrata - Član

Nacionalne stranke 

  • 20-07-1999 / 10-06-2001 : Cristiani democratici uniti (Italija)

Zastupnik 

  • 21-07-1999 / 10-06-2001 : Odbor za slobode i prava građana, pravosuđe i unutarnje poslove
  • 06-10-1999 / 10-06-2001 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i Meksikom
  • 13-12-2000 / 10-06-2001 : Privremeni odbor za ljudsku genetiku i druge nove tehnologije moderne medicine

Zamjenik 

  • 21-07-1999 / 10-06-2001 : Odbor za kulturu, mladež, obrazovanje, medije i sport
  • 08-10-1999 / 10-06-2001 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Češke Republike
  • 08-10-1999 / 10-06-2001 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Latvije
  • 06-07-2000 / 10-06-2001 : Privremeni odbor za sustav za presretanje „Echelon”

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Motion for a resolution on Iraq EN  
- B5-0626/2000  

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika