Enrico BOSELLI : 5. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 20-07-1999 / 03-10-2000 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član
  • 04-10-2000 / 19-07-2004 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član Predsjedništva

Nacionalne stranke 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Socialisti democratici italiani (Italija)

Zastupnik 

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Odbor za pravna pitanja i unutarnje tržište
  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Odbor za predstavke
  • 06-10-1999 / 14-01-2002 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Estonije
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja 
U nadležnom parlamentarnom odboru imenuje se izvjestitelj koji sastavlja izvješće o zakonodavnim ili proračunskim prijedlozima ili drugim temama. Pri izradi izvješća izvjestitelji se smiju savjetovati s relevantnim stručnjacima i dionicima. Nadležni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i pregovore s izvjestiteljima u sjeni. Izvješća usvojena na razini odbora razmatraju se i o njima se glasuje na plenarnoj sjednici. Članak 55 Poslovnika

Recommendation for second reading on the Council common position for adopting a European Parliament and Council Directive on the harmonisation of certain aspects of copyright and related rights in the Information Society - Committee on Legal Affairs and the Internal Market EN  
- A5-0043/2001 -  
-
JURI 

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika