Claudio FAVA : 6. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Klub socijalista u Europskom parlamentu - Član

Nacionalne stranke 

  • 21-07-2004 / 18-02-2008 : Democratici di Sinistra (Italija)
  • 19-02-2008 / 13-07-2009 : Sinistra Democratica (Italija)

Potpredsjednik 

  • 23-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za regionalni razvoj
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za regionalni razvoj
  • 21-06-2007 / 13-07-2009 : Izaslanstvo u Europsko-latinskoameričkoj parlamentarnoj skupštini

Zastupnik 

  • 21-07-2004 / 22-07-2004 : Odbor za regionalni razvoj
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Izaslanstvo za odnose s državama Andske zajednice
  • 19-01-2006 / 14-02-2007 : Privremeni odbor za navodno korištenje europskih zemalja od strane CIA-e za prijevoz i nezakonito zadržavanje zatvorenika
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Izaslanstvo za odnose s državama Andske zajednice
  • 23-05-2007 / 20-06-2007 : Izaslanstvo u Europsko-latinskoameričkoj parlamentarnoj skupštini

Zamjenik 

  • 21-07-2004 / 19-12-2004 : Odbor za razvoj
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za vanjske poslove
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za ribarstvo
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Pododbor za ljudska prava
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Izaslanstvo u Zajedničkoj parlamentarnoj skupštini AKP-a i EU-a
  • 20-12-2004 / 14-01-2007 : Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za vanjske poslove
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za ribarstvo
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Pododbor za ljudska prava
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Odbor za regionalni razvoj
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Odbor za ribarstvo
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Pododbor za ljudska prava

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja 
U nadležnom parlamentarnom odboru imenuje se izvjestitelj koji sastavlja izvješće o zakonodavnim ili proračunskim prijedlozima ili drugim temama. Pri izradi izvješća izvjestitelji se smiju savjetovati s relevantnim stručnjacima i dionicima. Nadležni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i pregovore s izvjestiteljima u sjeni. Izvješća usvojena na razini odbora razmatraju se i o njima se glasuje na plenarnoj sjednici. Članak 55 Poslovnika

Mišljenja ‒ u svojstvu izvjestitelja 
Odbori mogu sastaviti mišljenje o izvješću nadležnog odbora u kojemu iznose elemente povezane sa svojim djelovanjem. Izvjestitelji za mišljenje odgovorni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i za pregovore s izvjestiteljima u sjeni za mišljenje. Članci 56. i 57. Poslovnika, Prilog VI. Poslovniku

OPINION Communication from the Commission to the Council, the European Parliament, the European Economic and Social Committee and the Committee of the Regions : Stepping up the fight against undeclared work EN  
- LIBE_AD(2008)409592 -  
-
LIBE 

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika

Pisane izjave (do 16. siječnja 2017.) 
**Ovaj instrument ne postoji od 16. siječnja 2017.** Pisana izjava bila je inicijativa u vezi s temom u nadležnosti EU-a. Zastupnici su je mogli potpisati u roku od tri mjeseca.

Pisana izjava on sport and violence EN  
- P6_DCL(2007)0020 - Ne razmatra se  
Gianni PITTELLA , Lapo PISTELLI , Luciana SBARBATI , Lilli GRUBER , Claudio FAVA  
Datum otvaranja : 12-02-2007
Datum isteka roka : 14-05-2007
Broj potpisnika : 92 - 14-05-2007

Popis nazočnih 
Ova evidencija prisutnosti izvadak je iz zapisnika plenarnih sjednica 6. parlamentarnog saziva. Podaci iz evidencije dostavljaju se samo u informativne svrhe i odnose se na mandat zastupnika u Europskom parlamentu. Radi se o neobrađenim podatcima koji ne uključuju ispravke za opravdanu odsutnost zbog bolesti, rodiljnog/očinskog dopusta, odobrenih poslova u okviru parlamentarnih izaslanstava itd.