Jean-Maurice DEHOUSSE : 5. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 16-09-1999 / 13-05-2001 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član
  • 14-05-2001 / 19-07-2004 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Potpredsjednik

Nacionalne stranke 

  • 16-09-1999 / 19-07-2004 : Parti socialiste (Belgija)

Zastupnik 

  • 04-10-1999 / 14-01-2002 : Odbor za pravna pitanja i unutarnje tržište
  • 06-10-1999 / 14-01-2002 : Izaslanstvo za odnose s Japanom
  • 13-12-2000 / 29-11-2001 : Privremeni odbor za ljudsku genetiku i druge nove tehnologije moderne medicine
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za ustavna pitanja
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Izaslanstvo za odnose s Japanom

Zamjenik 

  • 29-09-1999 / 14-01-2002 : Odbor za regionalnu politiku, promet i turizam
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za regionalnu politiku, promet i turizam
  • 20-11-2003 / 21-04-2004 : Privremeni odbor za poboljšanje sigurnosti na moru

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika