Nicolas ALFONSI : 1. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 01-09-1981 / 23-07-1984 : Klub zastupnika socijalista - Član

Nacionalne stranke 

  • 01-09-1981 / 23-07-1984 : Mouvement des Radicaux de Gauche (Francuska)

Zastupnik 

  • 09-03-1982 / 23-07-1984 : Odbor za pravna pitanja
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Istočne Europe