Virginio BETTINI : 3. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 26-10-1989 / 18-07-1994 : Klub zastupnika zelenih u Europskom parlamentu - Član

Nacionalne stranke 

  • 26-10-1989 / 18-07-1994 : Verdi Arcobaleno (Italija)

Potpredsjednik 

  • 27-10-1989 / 14-01-1992 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 12-02-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom

Zastupnik 

  • 27-10-1989 / 14-01-1992 : Odbor za energetiku, istraživanje i tehnologiju
  • 15-01-1992 / 12-02-1992 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za energetiku, istraživanje i tehnologiju
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za regionalnu politiku, regionalno planiranje i odnose s regionalnim lokalnim tijelima vlasti

Zamjenik 

  • 26-10-1989 / 14-01-1992 : Odbor za promet i turizam
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike