Vincenzo BETTIZA : 3. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Klub zastupnika socijalista - Član
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član

Nacionalne stranke 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partito socialista italiano (Italija)

Predsjednik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 12-02-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom

Zastupnik 

  • 26-07-1989 / 12-10-1990 : Odbor za vanjske ekonomske odnose
  • 26-10-1990 / 14-01-1992 : Odbor za političke poslove
  • 15-01-1992 / 12-02-1992 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 15-01-1992 / 12-06-1992 : Odbor za vanjske ekonomske odnose
  • 12-06-1992 / 18-07-1994 : Odbor za predstavke

Zamjenik 

  • 26-07-1989 / 26-10-1990 : Odbor za političke poslove
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose s republikama Zajednice nezavisnih država (ZND)
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za ekonomsku, monetarnu i industrijsku politiku
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Pododbor za sigurnost i razoružanje
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Izaslanstvo za odnose s republikama Zajednice nezavisnih država (ZND)
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Izaslanstvo za odnose s republikama Zajednice nezavisnih država (ZND)