Franc BOGOVIČ : Önéletrajz 

Eredeti változat : SL 

Önéletrajz (A közzétett információkért kizárólag a képviselő felel)  
Frissítve: 16/10/2015 

Iskolai végzettség (képesítések és oklevelek) 

  • 1981-1984 : nem egyetemi felsőoktatás, mérnöki tanulmányok: Maribori Egyetem mezőgazdasági főiskolája

Szakmai pályafutás 

  • 1984-1988 : mezőgazdasági tanácsadó, Agrokombinat Krško vállalat (közszolgálat, államigazgatás)
  • 1988-1990 : együttműködésért felelős vezető, Agrokombinat Krško (közszolgálat, államigazgatás)
  • 1990-2006 : családi vállalkozás vezetője, FBB d.o.o. (magánszektor)
  • 1998-2011 : polgármester, Krško (egyéb)
  • 2008-2012 : képviselő, szlovén nemzetgyűlés (egyéb)
  • 2012-2013 : miniszter, szlovén kormány (egyéb)
  • 2013-2014 : képviselő, szlovén nemzetgyűlés (egyéb)
  • 2014-... : európai parlamenti képviselő (uniós intézmény)

Politikai pályafutás 

Politikai pártban, illetve nemzeti szakszervezetben betöltött tisztségek  
  • 16/05/2009-02/03/2013 : alelnök, Szlovén Néppárt
  • 02/03/2013-06/12/2014 : elnök, Szlovén Néppárt
Helyi kormányzati szerveknél betöltött tisztségek  
  • 1986-1998 : elnök, Krajevna skupnost Koprivnica (Koprivnica helyi önkormányzat)
  • 1998-2011 : polgármester, Krško
Nemzeti parlamentnél betöltött tisztségek  
  • 2008-2012 : alelnök, Szlovén Néppárt, Mezőgazdasági, Erdőgazdálkodási és Élelmiszerügyi Bizottság
  • 2013-2014 : alelnök, Szlovén Néppárt
Nemzeti kormányban betöltött tisztségek  
  • 10/02/2012-25/02/2013 : mezőgazdasági és környezetvédelmi miniszter, a Szlovén Köztársaság kormánya
Európai uniós intézményekben betöltött tisztségek  
  • 01/07/2014-... : európai parlamenti képviselő
Egyéb európai szervezetekben betöltött tisztségek  
  • 2004-2008 : alelnök, GMF (Nukleáris Létesítmények Körüli Európai Önkormányzatok Csoportja)

Kitüntetések 

  • a szlovén elnök által adományozott Becsületrend (2008. július 8.)

Kapcsolat