Cristian GHINEA : Önéletrajz 

Eredeti változat : RO 

Önéletrajz (A közzétett információkért kizárólag a képviselő felel)  
Frissítve: 20/12/2019 

Iskolai végzettség (képesítések és oklevelek) 

  • 2007-2008 : európai uniós politológiai és kormányzási egyetemi diploma; a brit kormány által vezető potenciállal rendelkező fiataloknak nyújtott Chevening-ösztöndíj nyertese; a London School of Economics and Political Science (LSE) „cum laude“ diplomája: „Az uniós korrupcióellenes feltételrendszer hatékonysága Romániában”
  • 1996-2000 : végzős tanulmányok az Országos Politológiai és Közigazgatási Főiskola (SNSPA) Politikatudományi Karán

Szakmai pályafutás 

  • 12/2016-07/2019 : az USR párt képviselője, az Európai Ügyek Bizottságának tagja a Román Parlament Képviselőházában
  • 04/2016-10/2016 : az európai alapokért felelős miniszter, Románia kormánya, Európai Alapok Minisztériuma
  • 12/2015-04/2016 : európai ügyi államtitkár, Románia kormánya, Miniszterelnöki Kabinet
  • 01/2009-10/2015 : az Európai Szakpolitikák Román Központjának alapító tagja és igazgatója
  • 1998-2015 : a Dilema Veche heti kiadvány szerkesztője

Politikai pályafutás 

Politikai pártban, illetve nemzeti szakszervezetben betöltött tisztségek  
  • 05/2017-10/2019 : az USR párt alelnöke
Nemzeti parlamentnél betöltött tisztségek  
  • 12/2016-09/2017 : a Román Parlament Képviselőháza Állandó Irodájának titkára
Nemzeti kormányban betöltött tisztségek  
  • 12/2015-04/2016 : európai ügyi államtitkár, Románia kormánya, Miniszterelnöki Kabinet
  • 04/2016-10/2016 : az európai alapokért felelős miniszter

További tevékenységek 

  • 11/2013-11/2014 : projektkoordinátor: „A Nemzeti Korrupcióellenes Igazgatóság fenntarthatósági indexe”, Európai Szakpolitikák Román Központja / Konrad Adenauer Alapítvány és az Egyesült Királyság Nagykövetsége Romániában
  • 03/2013-06/2013 : szakértő: „A Nemzeti Feddhetetlenségi Bizottság kapacitásának értékelése”, Moldovai Köztársaság, az ENSZ Fejlesztési Programja (UNDP)
  • 01/2010-02/2011 : a korrupcióellenes politikák szakértője, Európai Szakpolitikák Román Központja a Romániai Akadémiai Társasággal (SAR) közösen
  • 02/2010-12/2010 : európai uniós politikai szakértő, Moldova-ügyi főszakértő, Európai Szakpolitikák Román Központja / Soros Alapítvány
  • 09/2004-09/2006 : projektkoordinátor, Független Sajtóközpont (CJI)
  • 01/2002-02/2003 : az átláthatósági és elszámoltathatósági projektekért felelős programkoordinátor, Román Akadémiai Társaság (SAR)
  • 2000-2002 : az Early Warning Reports (EWR, Korai Előrejelző Jelentések) kutatóasszisztense, Román Akadémiai Társaság (SAR)

Kapcsolat