Maria Adelaide AGLIETTA : Ir-raba’ leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Il-Grupp tal-Hodor fil-Parlament Ewropew - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Federazione dei Verdi (l-Italja)

Membri 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura, l-verifika ta’ Kredenzjali u Immunitajiet
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Sottokumitat dwar id-Drittijiet Umani
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegazzjoni g]ar-relazzjonijiet mar-Repubblika Popolari tac-Cina
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mar-Repubblika Popolari tac-Cina
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar l-Affarijiet Istituzzjonali
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura, l-verifika ta’ Kredenzjali u Immunitajiet
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Sottokumitat dwar id-Drittijiet Umani

Sostitut 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Libertajiet civili u l-Affarijiet Interni
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mar-Repubblika Popolari tac-Cina
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mar-Repubblika Popolari tac-Cina
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mar-Repubblika Popolari tac-Cina