Jean-Marie ALEXANDRE : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Grupp Socjalista - Membru
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Grupp tal-Partit tas-Soċjalisti Ewropej - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Parti socialiste (Franza)

Viċi President 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali u l-Ippjanar Regjonali
  • 12-02-1992 / 10-02-1993 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati tal-Golf
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati tal-Golf
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati tal-Golf

Membri 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati tal-Golf u l-Kunsill ta’ Kooperazzjoni tal-Golf
  • 15-01-1992 / 12-02-1992 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati tal-Golf
  • 15-01-1992 / 14-09-1992 : Kumitat dwar l-Estimi
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar Politika Regjonali, Ippjanar Regjonali u Relazzjonijiet ma’ l-Awtoritajiet Regjonali u Lokali

Sostitut 

  • 16-09-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Estimi