Brigitte U.J.M.J.G. ERNST de la GRAETE : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 31-05-1991 : Il-Grupp tal-Hodor fil-Parlament Ewropew - Viċi President
  • 01-06-1991 / 18-07-1994 : Il-Grupp tal-Hodor fil-Parlament Ewropew - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Ecologistes confédérés pour l'organisation de luttes originales - Verts européens pour des régions transfrontalières et solidaires (il-Belġju)

Membri 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar il-Jeddijiet tan-Nisa.
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 27-07-1989 / 15-09-1989 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 12-03-1990 / 12-09-1990 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-AKP u l-KEE (AKP-KEE)
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Kumitat dwar il-Petizzjonijiet
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)