Arturo Juan ESCUDER CROFT : It-tielet leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 25-07-1989 / 08-10-1992 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 25-07-1989 / 08-10-1992 : Partido Popular (Spanja)

Membri 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali u l-Ippjanar Regjonali
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-KEE (AKP-KEE)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-AKP u l-KEE (AKP-KEE)
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)
  • 15-01-1992 / 08-10-1992 : Kumitat dwar Politika Regjonali, Ippjanar Regjonali u Relazzjonijiet ma’ l-Awtoritajiet Regjonali u Lokali
  • 18-09-1992 / 08-10-1992 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-KEE)

Sostitut 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Energija, Ricerka u Teknologija
  • 22-02-1991 / 14-01-1992 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 15-01-1992 / 08-10-1992 : Kumitat dwar l-Estimi
  • 15-01-1992 / 08-10-1992 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni