Rui AMARAL : It-tieni leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 13-02-1986 / 05-04-1987 : Grupp Liberali u Riformisti Demokratici - Membru
  • 06-04-1987 / 13-09-1987 : Grupp Liberali u Riformisti Demokratici - Viċi President
  • 14-09-1987 / 13-05-1988 : Grupp Liberali u Riformisti Demokratici - Viċi President
  • 14-05-1988 / 24-07-1989 : Grupp Liberali u Riformisti Demokratici - Viċi President

Partiti nazzjonali 

  • 13-02-1986 / 13-09-1987 : Partido Social Democrata (il-Portugall)
  • 14-09-1987 / 24-07-1989 : Partido Social Democrata (il-Portugall)

Viċi President 

  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Parlament Ewropew
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Bureau
  • 14-09-1987 / 24-07-1989 : Parlament Ewropew
  • 14-09-1987 / 24-07-1989 : Bureau

Membri 

  • 16-02-1986 / 12-09-1986 : Kumitat dwar iz-Zghazagh, Kultura, Edukazzjoni, Informazzjoni u Sport
  • 26-02-1986 / 07-05-1986 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Awstrija
  • 07-05-1986 / 20-01-1987 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati tal-Golf
  • 11-09-1986 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Estimi
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar l-Estimi
  • 26-10-1987 / 24-07-1989 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ Malta
  • 14-07-1989 / 24-07-1989 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-pajjizi ta’ l-Amerika Centrali u l-Grupp Contadora

Sostitut 

  • 20-02-1986 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar l-Affarijiet Ekonomici u Monetarji u Politika Industrijali