Bernard KOUCHNER : Ir-raba’ leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 19-07-1994 / 30-11-1994 : Grupp tal-Partit tas-Soċjalisti Ewropej - Membru
  • 01-12-1994 / 31-12-1996 : Grupp tal-Partit tas-Soċjalisti Ewropej - Alleat
  • 01-01-1997 / 05-06-1997 : Grupp ta’ l-Alleanza Demokratika Ewropea - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 19-07-1994 / 05-06-1997 : Parti socialiste (apparenté) (Franza)

President 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni

Membri 

  • 21-07-1994 / 21-07-1994 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-UE)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Sottokumitat dwar id-Drittijiet Umani
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegazzjoni g]ar-relazzjonijiet mar-Repubblika Popolari tac-Cina
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mar-Repubblika Popolari tac-Cina
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Membri mill-Parlament Ewropew lejn l-Assemblea Maghquda tal-Ftehim bejn l-Istati Afrikani,Karibej u Pacifici u l-Komunita Ekonomika Ewropea (AKP-UE)
  • 16-01-1997 / 05-06-1997 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur

Sostitut 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza
  • 16-01-1997 / 05-06-1997 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza
  • 16-01-1997 / 05-06-1997 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni