Gérard d'ABOVILLE : Ir-raba’ leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Grupp ta’ l-Alleanza Demokratika Ewropea - Membru
  • 05-07-1995 / 19-07-1999 : Grupp Unjoni ghall-Ewropa - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Rassemblement pour la République (Franza)

Membri 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Kultura, zghazagh, Edukazzjoni u l-Mezzi
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar is-Sajd
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN, l-Azja ta’Nofsinhar-lvant u r-Repubblika tal-Korea.
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN, l-Azja ta’Nofsinhar-lvant u r-Repubblika tal-Korea.
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar l-Ambjent, is-Sahha Pubblika u l-Harsien tal-Konsumatur
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar is-Sajd
  • 21-02-1997 / 23-02-1999 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mas-Slovenja
  • 24-02-1999 / 20-07-1999 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud UE-Slovenja

Sostitut 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN, l-Azja ta’Nofsinhar-lvant u r-Repubblika tal-Korea.
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar l-Izvilupp u l-Kooperazzjoni
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN, l-Azja ta’Nofsinhar-lvant u r-Repubblika tal-Korea.
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN, l-Asja ta’Nofsinhar-lvant u r-Repubblika tal-Korea.