Elaine KELLETT-BOWMAN : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Grupp Demokratiku Ewropew - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Conservative and Unionist Party (ir-Renju Unit)

Membri 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali u l-Ippjanar Regjonali
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet ma’ l-Istati Membri ta’ l-ASEAN u l-Organizzazzjoni Interparlamentari ASEAN (AIPO)