Brian M. KEY : L-ewwel leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Grupp Socjalista - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Labour Party (ir-Renju Unit)

Viċi President 

  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegazzjoni lill-Parlament Ewropew/Kumitat Maghqud Cortes Spanjola

Membri 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Kumitat dwar il-Kontroll ta’ l-Estimi
  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Kumitat dwar it-Trasport