Vassilis EPHREMIDIS : Ir-raba’ leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 19-07-1994 / 05-01-1995 : Grupp Konfederali tax-Xellug Ewropew Maghqud - Viċi President
  • 06-01-1995 / 19-07-1999 : Grupp Konfederali tax-Xellug Magħqud Ewropew – Xellug Nordiku tal-Ħodor - Viċi President

Partiti nazzjonali 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Kommounistiko Komma Elladas (il-Greċja)

Viċi President 

  • 30-01-1997 / 13-10-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Kazakhstan, Kyrgyzstan, Uzbekistan, Tajikistan, Turkmenistan, u Mongolja
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Kazakhstan, Kyrgyzstan, Uzbekistan, Tajikistan, Turkmenistan, u Mongolja
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Kazakhstan, Kyrgyzstan, Uzbekistan, Tajikistan, Turkmenistan, u Mongolja

Membri 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar il-Biedja u l-Izvilupp Rurali
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura, l-verifika ta’ Kredenzjali u Immunitajiet
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Bulgarija u r-Rumanija
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud UE-Bulgarija
  • 16-01-1997 / 30-01-1997 : Delegazzjoni ghar-relazzjonijiet mal-Kazakhstan, Kyrgyzstan, Uzbekistan, Tajikistan, Turkmenistan, u Mongolja
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar il-Politika Regjonali
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura, l-verifika ta’ Kredenzjali u Immunitajiet
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Delegazzjoni lejn il-Kumitat Parlamentari Maghqud Turkija-UE

Sostitut 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar l-Affarijiet Barranin, Politika ta’ Sigurta’ u Difiza
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Sottokumitat dwar is-Sigurta’ u Dizarmament
  • 05-03-1997 / 19-07-1999 : Kumitat dwar il-Biedja u l-Izvilupp Rurali