Nicolas ESTGEN : It-tieni leġiżlatura parlamentari 

Gruppi politiċi 

  • 24-07-1984 / 05-04-1987 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Viċi President
  • 06-04-1987 / 24-07-1989 : Grupp tal-Partit Popolari Ewropew (Grupp Demokratiku-Kristjan) - Membru

Partiti nazzjonali 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Parti chrétien social (il-Lussemburgu)

Viċi President 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura, l-verifika ta’ Kredenzjali u Immunitajiet

Membri 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Energija, Ricerka u Teknologija
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat ta' l-Affarijiet Politici

Sostitut 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar l-Affarijiet Socjali u l-Impieg
  • 10-09-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar il-Jeddijiet tan-Nisa.
  • 10-09-1984 / 20-01-1987 : Kumitat dwar ir-Regoli ta’ Procedura u Petizzjonijiet
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar l-Affarijiet So`jali u l-Impieg
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar il-Petizzjonijiet
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Kumitat dwar il-Jeddijiet tan-Nisa.