Michael GAHLER : Szósta kadencja Parlamentu 

Grupy polityczne 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów - Członek

Partie krajowe 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Niemcy)

Wiceprzewodniczący 

  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Komisja Rozwoju
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Delegacja do Wspólnego Zgromadzenia Parlamentarnego AKP-UE
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Rozwoju
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Komisja Spraw Zagranicznych

Deputowani 

  • 21-07-2004 / 21-07-2004 : Komisja Rozwoju
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Podkomisja Praw Człowieka
  • 25-09-2006 / 13-03-2007 : Delegacja do spraw stosunków z Iranem
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Podkomisja Praw Człowieka
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Podkomisja Praw Człowieka
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Delegacja do spraw stosunków z Iranem

Zastępstwo 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Komisja Spraw Zagranicznych
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Delegacja do spraw stosunków z Republiką Południowej Afryki
  • 18-01-2005 / 24-09-2006 : Delegacja do spraw stosunków z Iranem
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Komisja Spraw Zagranicznych
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Komisja Budżetowa
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Delegacja do spraw stosunków z Republiką Południowej Afryki

all-activities 

Sprawozdanie(-a) jako sprawozdawca 
Sprawozdawcę wyznacza właściwa komisja parlamentarna. Opracowuje on sprawozdanie na temat wniosków o charakterze ustawodawczym lub budżetowym bądź na inne tematy. Podczas prac nad sprawozdaniem sprawozdawca może zasięgać opinii ekspertów i zainteresowanych stron. Sprawozdawcy odpowiadają również za opracowywanie poprawek kompromisowych oraz za negocjacje z kontrsprawozdawcami. Sprawozdania przyjęte na szczeblu komisji są rozpatrywane i poddawane pod głosowanie podczas sesji plenarnej. Artykuł 55

Opinia(-e) jako sprawozdawca 
Komisje mogą sporządzać opinie w sprawie sprawozdania komisji przedmiotowo właściwej, które dotyczą elementów wchodzących w zakres odpowiedzialności danej komisji. Sprawozdawcy sporządzający takie opinie odpowiadają również za opracowanie poprawek kompromisowych oraz za negocjacje z kontrsprawozdawcami. Artykuł 56 i 57, załącznik VI

OPINIA w sprawie śródokresowego przeglądu ram finansowych na lata 2007-2013  
- AFET_AD(2009)418133 -  
-
AFET 
OPINIA w sprawie demokratycznej kontroli rozporządzenia (WE) nr 1905/2006 ustanawiającego instrument finansowania współpracy na rzecz rozwoju: zdobyte doświadczenia i zalecenia w zakresie jego przeglądu  
- AFET_AD(2008)409728 -  
-
AFET 
OPINIA w sprawie projektu budżetu ogólnego Unii Europejskiej na rok budżetowy 2008  
- AFET_AD(2007)390579 -  
-
AFET 

Projekt(-y) rezolucji 
Posłowie mogą składać indywidualne projekty rezolucji w sprawach wchodzących w zakres działalności UE. Projekty takie przekazuje się właściwej komisji celem rozpatrzenia. Artykuł 143

Pytanie(-a) parlamentarne 
Pytanie wymagające odpowiedzi ustnej i debaty może złożyć komisja, grupa polityczna lub grupa posłów w liczbie co najmniej 5 % całkowitej liczby posłów do Parlamentu. Adresatami są inne instytucje UE. Konferencja Przewodniczących decyduje o tym, czy i w jakiej kolejności pytania zostaną ujęte w końcowym projekcie porządku dziennego posiedzenia plenarnego. (art. 128 Regulaminu)

Lista obecności 
Niniejsza lista obecności jest fragmentem protokołów posiedzeń plenarnych szóstej kadencji parlamentarnej. Znajdujące się tam informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i obejmują okres sprawowania mandatu posła do Parlamentu Europejskiego. Są to dane surowe i nie obejmują korekt z tytułu uzasadnionej nieobecności spowodowanej chorobą, urlopem macierzyńskim/ojcowskim, autoryzowaną działalnością delegacji parlamentarnych itp.

Kontakt