Gianfranco AMENDOLA : Tretji parlamentarni mandat 

Politične skupine 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Skupina Zelenih v Evropskem parlamentu - Član

Nacionalne stranke  

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Verdi Europa (Italija)

Podpredsednik 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za varovanje okolja, javnega zdravja in varstvo potrošnikov

Poslanci 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za varovanje okolja, javnega zdravja in varstvo potrošnikov
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegacija za odnose z državami članicami Organizacije držav jugovzhodne Azije (ASEAN) in Republiko Korejo
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegacija za odnose z Avstralijo in Novo Zelandijo
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacija za odnose z Avstralijo in Novo Zelandijo
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacija za odnose z Avstralijo in Novo Zelandijo

Namestnik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za pravne zadeve in pravice državljanov
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za Poslovnik, preverjanje mandatov in imunitet
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za pravne zadeve in pravice državljanov
  • 31-01-1992 / 10-02-1993 : Delegacija za odnose s Kanado
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacija za odnose s Kanado
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacija za odnose s Kanado