Rui AMARAL : Tretji parlamentarni mandat 

Politične skupine 

  • 25-07-1989 / 26-01-1992 : Skupina liberalcev in demokratskih reformistov - Podpredsednik
  • 27-01-1992 / 18-07-1994 : Skupina liberalcev in demokratskih reformistov - Član

Nacionalne stranke  

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Social Democrata (Portugalska)

Predsednik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za promet in turizem

Podpredsednik 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za promet in turizem

Poslanci 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegacija za odnose s Ciprom
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegacija za odnose z državami članicami Organizacije držav jugovzhodne Azije (ASEAN), jugovzhodno Azijo in Republiko Korejo
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacija za odnose z državami članicami Organizacije držav jugovzhodne Azije (ASEAN) in Republiko Korejo
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacija za odnose z državami članicami Organizacije držav jugovzhodne Azije (ASEAN), jugovzhodno Azijo in Republiko Korejo

Namestnik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za zaposlovanje, socialne zadeve in delovno okolje
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za gospodarske in monetarne zadeve ter industrijsko politiko
  • 10-05-1990 / 18-02-1991 : Odbor za politične zadeve
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegacija za odnose z Avstralijo in Novo Zelandijo
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za gospodarske in monetarne zadeve ter industrijsko politiko
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegacija za odnose z Avstralijo in Novo Zelandijo
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegacija za odnose z Avstralijo in Novo Zelandijo