Jochen van AERSSEN : Drugi parlamentarni mandat 

Politične skupine 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Skupina Evropske ljudske stranke (skupina krščanskih demokratov) - Član

Nacionalne stranke  

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Nemčija)

Podpredsednik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za zunanje gospodarske odnose

Poslanci 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za institucionalne zadeve
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za zunanje gospodarske odnose

Namestnik 

  • 26-07-1984 / 07-11-1985 : Odbor za razvoj in sodelovanje
  • 08-11-1985 / 01-05-1986 : Odbor za mladino, kulturo, izobraževanje, informiranje in šport
  • 02-05-1986 / 20-01-1987 : Odbor za razvoj in sodelovanje
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor zarazvoj in sodelovanje