Rui Manuel ALMEIDA MENDES : Drugi parlamentarni mandat 

Politične skupine 

  • 01-01-1986 / 05-04-1987 : Skupina liberalcev in demokratskih reformistov - Podpredsednik
  • 06-04-1987 / 13-09-1987 : Skupina liberalcev in demokratskih reformistov - Član

Nacionalne stranke  

  • 01-01-1986 / 13-09-1987 : Partido Social Democrata (Portugalska)

Podpredsednik 

  • 23-04-1986 / 20-01-1987 : Odbor za politične zadeve
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Odbor za politične zadeve

Poslanci 

  • 16-01-1986 / 23-04-1986 : Odbor za politične zadeve
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Delegacija za odnose z državami Magreba (Alžirija, Maroko, Tunizija)