Nicolas ALFONSI : Prvi parlamentarni mandat 

Politične skupine 

  • 01-09-1981 / 23-07-1984 : Skupina socialistov - Član

Nacionalne stranke  

  • 01-09-1981 / 23-07-1984 : Mouvement des Radicaux de Gauche (Francija)

Poslanci 

  • 09-03-1982 / 23-07-1984 : Odbor za pravne zadeve
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegacija za odnose z državami vzhodne Evrope