skip to content

 
 
 

Wybory do Parlamentu Europejskiego

 .
Tym razem głosuję!
Tym razem głosuję!
 .

Wybory europejskie zbliżają się wielkimi krokami - to już 26 maja 2019!

Mamy kilka miesięcy na przekonanie wyborców, by skorzystali ze swoich praw, poszli do urn i wybrali swoich przedstawicieli - posłów do Parlamentu Europejskiego.

Jeśli chcesz zaangażować się i regularnie otrzymywać informacje:

- o PE i jego działaniach,
- o tym, jak wesprzeć przedwyborczą kampanię informacyjną,

które możesz przekazywać rodzinie, znajomym i w lokalnych społecznościach oraz udostępniać w mediach społecznościowych,

prosimy o zarejestrowanie na stronie tymrazemglosuje.eu.

Dziękujemy!

 .
Tym razem głosuję: Kliknij i znajdź wydarzenie w swojej okolicy
 .
 
 .

Niezbędnik wyborcy

 .
Następne wybory europejskie odbędą się między 23 a 26 maja 2019 roku, a w Polsce – w niedzielę 26 maja
Co pięć lat w Unii Europejskiej odbywają się bezpośrednie wybory do Parlamentu Europejskiego – instytucji reprezentującej interesy obywateli w UE. Następne wybory europejskie odbędą się między 23 a 26 maja 2019 roku, a w Polsce – w niedzielę 26 maja. Do głosowania będzie uprawnionych ponad 360 mln obywateli w całej UE.
Obecnie w Parlamencie Europejskim zasiada 751 posłów, ale uzgodniono, że w wyborach w maju 2019 roku, po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE, zostanie wybranych 705 europosłów. Chociaż liczba posłów  w PE zmniejszy się, to Polska otrzyma jeden dodatkowy mandat i tym samym w wyborach wybierzemy 52 posłów.
 Najważniejsze zasady przeprowadzania wyborów do PE (stan na 1 października 2018 roku)
Państwa członkowskie uzgodniły pewną liczbę wspólnych reguł, z których najważniejszy jest obowiązek stosowania jednej z form reprezentacji proporcjonalnej. Każde państwo ma jednak prawo swobodnie decydować o wielu ważnych aspektach procedury głosowania.
Spitzenkandidaten i wybór Komisji Europejskiej
Proces wyboru tzw. głównych kandydatów (Spitzenkandidaten), zastosowany po raz pierwszy podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku, daje obywatelom UE wpływ na wybór przewodniczącego Komisji Europejskiej.
 .

Tym razem głosuję!

 .

Tym razem nie wystarczy nadzieja na lepszą przyszłość, tym razem wszyscy musimy wziąć za nią odpowiedzialność.

"Tym razem głosuję" to niezwiązana z żadną partią polityczną społeczność osób, zagłosują w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 roku i które chcą zachęcić do udziału innych. Chcesz nas wesprzeć? Zarejestruj się na tymrazemglosuje.eu!

 
Kampania informacyjna „Tym razem głosuję” ma na celu budowanie społeczności zaangażowanych obywateli, którzy rozumieją, jak ważny jest udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 roku i chcą wspólnie działać i przekonywać do głosowania innych - członków rodziny, sąsiadów, przyjaciół, znajomych.
Tu znajdziesz treści na media społecznościowe, banery na Twoją stronę internetową, wideo, broszury do pobrania - materiały, które przydadzą się w przekonywaniu do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Potrzebujesz dodatkowych informacji? Napisz do nas na kontakt-pl@tymrazemglosuje.eu.
 .