6

rezultāts(-i)

Vārds(-i)
Publikācijas veids
Politikas joma
Jautājuma autors
Atslēgvārds
Datums

Commitments made at the hearing of Janez LENARČIČ, Commissioner-designate - Crisis Management

22-11-2019

The commissioner-designate, Janez Lenarčič, appeared before the European Parliament on 02 October 2019 to answer questions from MEPs in the Committee on Development, in association with the Committee on Environment. During the hearing, he made a number of commitments which are highlighted in this document. These commitments refer to his portfolio, as described in the mission letter sent to him by Ursula von der Leyen, President-elect of the European Commission, including: European Civil Protection ...

The commissioner-designate, Janez Lenarčič, appeared before the European Parliament on 02 October 2019 to answer questions from MEPs in the Committee on Development, in association with the Committee on Environment. During the hearing, he made a number of commitments which are highlighted in this document. These commitments refer to his portfolio, as described in the mission letter sent to him by Ursula von der Leyen, President-elect of the European Commission, including: European Civil Protection and Humanitarian Aid.

Climate Diplomacy

15-03-2018

This report summarises the presentations and the discussion that took place at the workshop on Climate Diplomacy held on 20 February 2018 at the European Parliament (EP) in Brussels. It was organised by the Policy Department of the Directorate General for External Policies (DG EXPO) and Policy Department A in the Directorate General for Internal Policies (DG IPOL) at the request of the EP’s Committees on Foreign Affairs (AFET) and on Environment, Public Health and Food Safety (ENVI). The workshop ...

This report summarises the presentations and the discussion that took place at the workshop on Climate Diplomacy held on 20 February 2018 at the European Parliament (EP) in Brussels. It was organised by the Policy Department of the Directorate General for External Policies (DG EXPO) and Policy Department A in the Directorate General for Internal Policies (DG IPOL) at the request of the EP’s Committees on Foreign Affairs (AFET) and on Environment, Public Health and Food Safety (ENVI). The workshop provided members of the AFET and ENVI Committees and all participants with insights from experts on the state of play with climate diplomacy and provided an opportunity to reflect on the role of the EU in this field. MEPs Jo Leinen and Arne Lietz, co-rapporteurs of the EP’s own-initiative report on climate diplomacy, hosted the workshop.

Jaunattīstības valstīm piemērojamie tirdzniecības režīmi

01-02-2018

ES attīstības politikā tiek uzsvērta tirdzniecības nozīme un pievērsta uzmanība valstīm, kurām ir visvairāk vajadzību. Vispārējā preferenču sistēma (VPS) nodrošina dažām precēm no jaunattīstības valstīm preferenciālu piekļuvi ES tirgum. Vismazāk attīstītajām valstīm (VAV) piemēro iniciatīvu “Viss, izņemot ieročus”, savukārt preferenciālo tirdzniecības režīmu ar Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstīm nodrošina ekonomisko partnerattiecību nolīgumi (EPN). Šīs shēmas atbilst Pasaules Tirdzniecības ...

ES attīstības politikā tiek uzsvērta tirdzniecības nozīme un pievērsta uzmanība valstīm, kurām ir visvairāk vajadzību. Vispārējā preferenču sistēma (VPS) nodrošina dažām precēm no jaunattīstības valstīm preferenciālu piekļuvi ES tirgum. Vismazāk attīstītajām valstīm (VAV) piemēro iniciatīvu “Viss, izņemot ieročus”, savukārt preferenciālo tirdzniecības režīmu ar Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstīm nodrošina ekonomisko partnerattiecību nolīgumi (EPN). Šīs shēmas atbilst Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumiem.

Vispārējs pārskats par attīstības politiku

01-01-2018

Attīstības politika ir viens no galvenajiem Eiropas Savienības ārpolitikas virzieniem. Tās mērķi ir izskaust nabadzību, sekmēt ilgtspējīgu izaugsmi, aizstāvēt cilvēktiesības un demokrātiju, veicināt dzimumu līdztiesību un risināt vides un ar klimatu saistītas problēmas. ES darbojas globālā mērogā un ir pasaulē lielākā attīstības līdzekļu devēja. Svarīgi aspekti efektīvā palīdzības sniegšanā ir sadarbība ar ES dalībvalstīm un darbības saskaņošana ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Ilgtspējīgas attīstības ...

Attīstības politika ir viens no galvenajiem Eiropas Savienības ārpolitikas virzieniem. Tās mērķi ir izskaust nabadzību, sekmēt ilgtspējīgu izaugsmi, aizstāvēt cilvēktiesības un demokrātiju, veicināt dzimumu līdztiesību un risināt vides un ar klimatu saistītas problēmas. ES darbojas globālā mērogā un ir pasaulē lielākā attīstības līdzekļu devēja. Svarīgi aspekti efektīvā palīdzības sniegšanā ir sadarbība ar ES dalībvalstīm un darbības saskaņošana ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Ilgtspējīgas attīstības programmu 2030. gadam.

Humānā palīdzība

01-01-2018

Humānā palīdzība ir ES ārējās darbības specifiska joma, ar kuru reaģē uz vajadzībām cilvēku izraisītu vai dabas katastrofu gadījumā. Komisijas Humānās palīdzības un civilās aizsardzības ģenerāldirektorāts (ECHO) finansē ārkārtas palīdzības darbības un koordinē dalībvalstu politikas un pasākumus. Humānās palīdzības politikas jomā Parlaments un Padome darbojas kopā kā likumdevēji un piedalās globālajās debatēs par efektīvāku humanitāro darbību.

Humānā palīdzība ir ES ārējās darbības specifiska joma, ar kuru reaģē uz vajadzībām cilvēku izraisītu vai dabas katastrofu gadījumā. Komisijas Humānās palīdzības un civilās aizsardzības ģenerāldirektorāts (ECHO) finansē ārkārtas palīdzības darbības un koordinē dalībvalstu politikas un pasākumus. Humānās palīdzības politikas jomā Parlaments un Padome darbojas kopā kā likumdevēji un piedalās globālajās debatēs par efektīvāku humanitāro darbību.

Āfrika

01-01-2018

ES un Āfrikas attiecības regulē Kotonū nolīgums un Āfrikas un ES kopējā stratēģija, un gan nolīgumam, gan stratēģijai ir politiskas, ekonomiskas un attīstības dimensija. ES aktīvi strādā, lai veicinātu mieru un drošību Āfrikā, un kopā ar Āfrikas Savienību (ĀS) tā ir iesaistījusies dažādos politiskajos dialogos, tostarp par demokrātiju un cilvēktiesībām. Par vienu no Āfrikas un ES attiecību pamatelementiem ir kļuvusi migrācija. Galvenais rīks, ar ko īsteno ES attīstības sadarbību Āfrikā, joprojām ...

ES un Āfrikas attiecības regulē Kotonū nolīgums un Āfrikas un ES kopējā stratēģija, un gan nolīgumam, gan stratēģijai ir politiskas, ekonomiskas un attīstības dimensija. ES aktīvi strādā, lai veicinātu mieru un drošību Āfrikā, un kopā ar Āfrikas Savienību (ĀS) tā ir iesaistījusies dažādos politiskajos dialogos, tostarp par demokrātiju un cilvēktiesībām. Par vienu no Āfrikas un ES attiecību pamatelementiem ir kļuvusi migrācija. Galvenais rīks, ar ko īsteno ES attīstības sadarbību Āfrikā, joprojām ir Eiropas Attīstības fonds.

Gaidāmie notikumi

29-01-2020
Where all students can succeed: Analysing the latest OECD PISA results
Cits pasākums -
EPRS
29-01-2020
The Future of Artificial Intelligence for Europe
Darbseminārs -
STOA
30-01-2020
‘Sidetracked’ - A dystopian Brexit novel: David Harley in conversation
Cits pasākums -
EPRS

Partneri

Sekojiet jaunumiem!

email update imageE-pasta paziņojumu sistēma

Informēšanas sistēma pa e-pastu nosūta jaunāko informāciju uz jūsu e-pasta adresi un ļauj sekot visām ar Parlamentu saistītajām personām un notikumiem. Tā sniedz jaunāko informāciju no deputātiem, informācijas dienestiem un Ideju laboratorijas.

Sistēma ir pieejama no jebkuras Parlamenta vietnes lapas. Lai abonētu un saņemtu Ideju laboratorijas ziņojumus, pietiek norādīt e-pasta adresi, izvēlēties interesējošās tēmas, sūtīšanas biežumu (katru dienu, reizi nedēļā vai mēnesī) un apstiprināt reģistrāciju, uzklikšķinot uz e-pastā nosūtītās saites.

RSS imageRSS barotnes

Nepalaidiet garām informāciju vai jaunumus Eiropas Parlamenta vietnē, piesakoties uz RSS barotni.

Uzklikšķiniet uz zemāk redzamās saites, lai konfigurētu barotni.