Title here

100 Books on Europe to Remember

Grāmatas

Laipni lūdzam

Kā Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs ar prieku sveicu jūs šajā īpašajā digitālajā platformā, kurā iepazīstinām ar “100 grāmatām par Eiropu, kas jāatceras”.

Atskatīšanās uz eiropiešu kopīgi noieto ceļu ļauj labāk izprast mūsu kopējo Eiropas identitāti. Galu galā Eiropa piedzima tieši ideju apmaiņā starp māksliniekiem, rakstniekiem un amatu pratējiem. Jau izsenis pirms Eiropas Savienības izveidošanas Eiropā bija radusies ideju telpa, kas vienoja kontinentu ar literatūras un mākslas palīdzību. Patiesi — nepārprotama eiropeiska saikne vērojama starp Karavadžo un Rembrantu, Vivaldi un Bahu, Šekspīru un Moljēru.

Tieši tas ir arī šīs kolekcijas mērķis — piedāvāt sabiedrībai ieskatu tajā, kā šī Eiropas ideja attīstījās un konkrēti materializējās Eiropas integrācijas procesā. Tāpēc mēs iepazīstinām ar tādu akadēmisko, intelektuālo un politisko darbu visaptverošu izlasi, kas devuši būtisku ieguldījumu šā procesa veicināšanā un labākā izpratnē kopš 1945. gada.

Izlasē iekļautas grāmatas, raksti, brošūras un runas, ko mēs uzskatām par ļoti nozīmīgām. Tā aptver Eiropas Savienības ģeogrāfisko un valodu dažādību un plašu ideju un personību spektru Eiropas Savienībā.

Šīs kolekcijas darbi ir daļa no Eiropas Parlamenta vēsturiskās bibliotēkas, kuru mēs uzskatām par kopēju mantojumu, un tāpēc vēlamies ar to dalīties pēc iespējas plašāk.

Esmu pārliecināts, ka šajā kolekcijā jūs iepazīsit gan kaismīgu aizrautību ar Eiropas ideju, gan sapņa par Eiropu pašus pirmsākumus un varēsit izsekot līkločiem un pagriezieniem, kas pieredzēti šajā ceļā.

Projekts “100 grāmatas par Eiropu, kas jāatceras” tika uzsākts 2012. gadā pēc mana priekšgājēja iniciatīvas, un tagad jau pāraudzis sākotnēji noteikto simtnieku. Pašlaik šajā projektā ietilpst 125 dokumenti, un mēs turpināsim to īstenot.

Ir darīts viss iespējamais, lai iegūtu izplatīšanas tiesības un šos darbus varētu brīvi lejupielādēt. Tomēr dažos gadījumos ar autortiesībām saistītie ierobežojumi nozīmē, ka mēs vēl nevaram piedāvāt kāda darba pilnu tekstu.

Sabiedrībai ir pieejama arī īpaša, pastāvīga izstāde, kas atrodas Eiropas Parlamenta vēstures bibliotēkas lasītavā Luksemburgā.

Esmu pārliecināts, ka šī kolekcija kļūs par stimulu un pārdomu rosinātāju!

Antonio Tajani

priekšsēdētājs

2018. gada maijs