Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“) (Spauskite mygtuką „Enter“)
Access to list of other websites (Spauskite mygtuką „Enter“)

meno kūrinių kolekcija

 

Europos Parlamento meno kolekcija buvo pradėta rinkti pirmosios pirmininkės Simone Veil, kuri, remdamasi kai kurių nacionalinių parlamentų pavyzdžiu, aštuntojo dešimtmečio pradžioje manė, kad EP yra tinkama institucija šiuolaikinio meno kolekcijai kurti, iniciatyva. Pagal pradinę idėją, kolekciją turėjo sudaryti meno kūriniai iš kiekvienos iš dešimties šalių, tuo metu sudariusių Europos ekonominę bendriją, pirmenybė buvo teikiama jauniems, bet ne pradedantiems, menininkams, jau įgijusiems tam tikrą pripažinimą ir prestižą.


Todėl buvo siekiama surinkti svarbius darbus, atrinktus remiantis kiekvienos šalies meno srities ekspertų pasiūlymais. Taip būtų ne tik prisidedama skatinant meninę kūrybą valstybėse narėse ir apsaugant Europos meno paveldą, užtikrinant Bendrijos kultūros politikos dinamiškesnį ir šviežesnį įvaizdį, bet ir nustatant reikiamą estetinį kriterijų pasirenkant gaminius, skirtus viešosioms ir darbo vietoms, esančioms įvairiuose Europos Parlamento pastatuose, papuošti.


Šiuo metu šioje svetainėje galima rasti daugiau kaip šimtą kūrinių, atrinktų remiantis jų menine kokybe ir jų autorių tinkamumu, įskaitant keletą ryškių tarptautinės meninės aplinkos pavardžių: Mimmo Paladino, Peter Doig, Michael Craig-Martin, Antoni Tàpies, Imi Knoebel, Valerio Adami, ir kt.


Žvelgiant į kolekciją galima pastebėti įvairių pastaruosius keturis dešimtmečius Europos meninę aplinką apibūdinančių tendencijų pavyzdžių: aštuntojo ir devintojo dešimtmečių abstrakcionizmui atstovauja nuostabūs Helenos Almeidos, Callumo Inneso, Felimo Egano, Ângelo de Sousos arba Güntherio Förgo darbai, vokiečių neoekspresionizmui – Georgo Baselitzo, Rainerio Fettingo, Helmuto Middendorfo, aštuntojo dešimtmečio naujajam figūratyvumui – Pato Andreos, o ekspresionizmui – įžūliojo ir nepakartojamo Juano Barjolos darbai; labai skirtingų kartų ir stilių skulptorių, pavyzdžiui, Martíno Chirino, Rui Chafeso ar Jenso Galschooto, skulptūros; kolekcijoje atstovaujamų Airijos menininkų, pavyzdžiui, Martino Gale, darbai visų pirma atpažįstami iš susidomėjimo gamta ir kaimu.


Kolekcijoje taip pat yra specialių formatų ir technikų darbų, artimesnių dekoratyviniam menui, pavyzdžiui, pagamintų stiklo ir emalio meistro Hermano Bondeelio arba abstrakčiosios tekstilės meistrės Ullos-Majos Vickman. Kalbant apie darbus, kuriuose minima Europos Sąjunga arba kurie tiesiogiai su ja susiję, verta paminėti labai originalią ir nuostabią visų valstybių narių nacionalinių vėliavų interpretaciją, kurią pateikė graikas Pavlos Dionyssopoulos.


Reikėtų paminėti paskutinę siuntą, gautą iš 2004–2013 m. į Europos Sąjungą įstojusių šalių; jai būdingas tolygiai aukštas kokybės lygis ir metodai bei temos, aiškiai atspindintys atnaujintas skaitmenines technologijas mene, būdingas pirmiesiems dviem 21-ojo amžiaus dešimtmečiams: Jasminos Cibic, Ivanos Franke, Gyöngyi Galluszo darbai; Jaano Elkeno tapybos darbas, kuriame atsispindi politinės realijos; taip pat Annos Baumgart scenografinė skulptūra – instaliacija.

Europos Parlamento meno kolekcija, kurią šiuo metu sudaro apie 300 kūrinių, buvo numatyta kaip komunikacijos priemonė, atspindinti šios institucijos suvokimą apie Europos Sąjungos kultūrų įvairovę ir paramą bei paskatinimą jai. Ateinančiais metais kolekcija toliau augs, į ją bus įtraukti nauji darbai, kurie, viena vertus, sustiprins tinkamą atstovavimą menininkėms moterims ir, kita vertus, svarbioms šiuolaikinės meninės praktikos technikoms, pavyzdžiui, fotografijai, grafiniam menui, videoartui, performansui ar instaliacijoms. Europos Parlamento meno kūrinių tarnyba Jus kviečia pagėrėti šia kolekcija.

For more information on the collection or particular works of art see FAQs (link) or write to art@europarl.europa.eu.

 
 
Social media