Kodanike teabenõuded (Ask EP) 

Kui soovite Euroopa Parlamendi, selle seisukohtade ja tegevuse, ülesehituse ja eeskirjade, volituste ja menetluste kohta rohkem teada saada, võite võtta ühendust kodanike teabenõuete üksusega (Ask EP), kasutades alltoodud vormi.

Teie küsite, meie vastame

Siit leiate valiku hiljutisi küsimusi, mille vastu kodanikud on Euroopa Parlamendile kirjutades huvi tundnud, koos meie antud vastustega.

 • Millega kodanikud 2019. aastal Euroopa Parlamendi poole pöördusid 

  2019. aastal pöördus Euroopa Parlamendi poole kodanikke Euroopa Liidust ja mujalt maailmast, et paluda teavet, avaldada arvamust või pakkuda ideid paljudes küsimustes. Selle eest, et kõik pöördujad saaksid selge vastuse, hoolitseb kodanike teabenõuete üksus (Ask EP).
  2019. aastal esitati Euroopa Parlamendile ja selle presidendile üle 68 000 küsimuse, kommentaari ja ettepaneku.

    
 • Euroopa noorteüritus 

  Sageli küsivad kodanikud Euroopa Parlamendilt Euroopa noorterürituse kohta. Üritusel osalemise kohta lugege altpoolt. Euroopa noorteüritus toimub Euroopa Parlamendi Strasbourgi peahoones ja kestab kaks päeva. Kohale tulevad tuhanded Euroopa noored.

    
 • ühenduse 

  Euroopa Parlament saab kodanikelt sageli päringuid selle kohta, kuidas parlamendi, selle liikmete ja osakondadega ühendust võtta. Kelle poole tuleks oma küsimusega pöörduda?

    
 • Euroopa Parlamendi roll volinikukandidaatide kuulamisel 2019. aastal 

  Kodanikud küsivad Euroopa Parlamendilt sageli, milline roll on parlamendil Euroopa Komisjoni uue koosseisu heakskiitmisel. Euroopa Liidu lepingu kohaselt sekkub Euroopa Parlament komisjonikoosseisu heakskiitmisse kaks korda.

    
 • Kirjalik ja suuline tõlge Euroopa Parlamendis 

  Euroopa Parlament saab kodanikelt tihti järelepärimisi selle kohta, kuidas on Euroopa Parlamendis korraldatud kirjalik ja suuline tõlge. Euroopa Liidul on 24 ametlikku keelt. Need on bulgaaria, eesti, hispaania, hollandi, horvaadi, iiri, inglise, itaalia, kreeka, leedu, läti, malta, poola, portugali, prantsuse, rootsi, rumeenia, saksa, slovaki, sloveeni, soome, taani, tšehhi ja ungari keel.

    
 • Kui soovite täisteksti teile sobivas ELi ametlikus keeles, pöörduge kodanike teabenõuete üksuse poole. Palun kasutage seda vormi.