Zapytania obywateli (Ask EP) 

W celu uzyskania dalszych informacji o działalności, uprawnieniach i organizacji Parlamentu Europejskiego można skontaktować się z Działem ds. Zapytań Obywateli, korzystając z poniższego formularza.

Ty pytasz, my odpowiadamy

Zamieszczono tu listę tematów stanowiących przedmiot szczególnego zainteresowania obywateli piszących do Parlamentu Europejskiego wraz z naszymi odpowiedziami.

 • Zapytania obywateli skierowane do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. 

  Przez cały rok 2019 obywatele z całej UE i z innych części świata zwracali się do Parlamentu Europejskiego z prośbą o informacje, wyrażali swoje poglądy lub sugerowali rozwiązania w rozlicznych kwestiach. Dział ds. Zapytań Obywateli (Ask EP) udziela obywatelom rzeczowych odpowiedzi w poruszonych przez nich sprawach.

  W 2019 r. obywatele skierowali do Parlamentu Europejskiego lub jego przewodniczącego ponad 68 000 pytań, komentarzy i sugestii.

    
 • Europejskie Spotkanie Młodzieży 

  Parlament Europejski regularnie otrzymuje od obywateli zapytania dotyczące Europejskiego Spotkania Młodzieży. Czy ty również jesteś nim zainteresowany? Dowiedz się, jak możesz w nim wziąć udział! Europejskie Spotkanie Młodzieży (w skrócie EYE) to dwudniowe wydarzenie z udziałem tysięcy młodych Europejczyków organizowane w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

    
 • Jak skontaktować się z Parlamentem Europejskim 

  Do Parlamentu Europejskiego regularnie napływają pytania, jak skontaktować się z Parlamentem, jego służbami i posłami. Z kim powinieneś się skontaktować, jeśli chcesz o coś zapytać?

    
 • Rola Parlamentu Europejskiego w wysłuchaniach kandydatów na komisarzy w 2019 r. 

  Obywatele regularnie kierują do Parlamentu Europejskiego zapytania o jego rolę w procesie zatwierdzania nowego składu Komisji Europejskiej. Zgodnie z Traktatem o Unii Europejskiej Parlament Europejski uczestniczy w zatwierdzaniu nowej Komisji Europejskiej dwojako.

    
 • Tłumaczenia pisemne i ustne w Parlamencie Europejskim 

  Obywatele regularnie kierują do Parlamentu Europejskiego zapytania o to, w jaki sposób instytucja ta organizuje tłumaczenia pisemne i ustne. W Unii Europejskiej obowiązują 24 języki urzędowe: angielski, bułgarski, chorwacki, czeski, duński, estoński, fiński, francuski, grecki, hiszpański, irlandzki, litewski, łotewski, maltański, niderlandzki, niemiecki, polski, portugalski, rumuński, słowacki, słoweński, szwedzki, węgierski i włoski.

    
 • W celu uzyskania pełnego tekstu w wybranym języku urzędowym UE prosimy zwrócić się do Działu ds. Zapytań Obywateli (Ask EP) przy pomocy tego formularza.