skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
V pondělí 29. června od 18hod se v Knihovně Václava Havla uskuteční premiéra studentského dokumentárního filmu o Evropském parlamentu a Evropské unii "Jednotní v rozmanitosti".
Mladí demokraté pořádají další ročník Simulace Evropského parlamentu v Brně. Studentské simulační jednání se uskuteční ve dnech 8. a 9. října 2020 ve Sněmovním sále Nové radnice v Brně na Dominikánském náměstí.
Udržitelné a ekologičtější fungování evropské ekonomiky je jedním z dlouhodobých cílů, ke kterým se evropské státy a EU jako celek snaží mířit. Evropská komise proto zveřejnila důležitou část Zelené dohody pro Evropu, která se věnuje zemědělské a potravinové strategii. Sledujte 30. června do 17h30 online debatu Café Evropa na téma Udržitelné zemědělství a soběstačnost s Karolínou Fourovou, bloggerkou, novinářkou a odbornicí na výživu a kvalitu potravin, Marianem Jurečkou, poslancem PS PČR a bývalým ministrem zemědělství a Veronikou Vrecionovou, poslankyní Evropského parlamentu.
V úterý 16. června 2020 začal 27. ročník festivalu Dny evropského filmu, filmová přehlídka toho nejlepšího, co v evropské kinematografii za poslední roky vzniklo. V rámci festivalu můžete vidět i snímky, které soutěžily o filmovou cenu Evropského parlamentu LUX Film Prize. Cílem této ceny je podpořit evropskou kinematografii a také veřejnou debatu o Evropě, jejích hodnotách a sociálních otázkách.
Sezónu online projekcí zakončíme klasickým dokumentem Občan Havel, který se jako doposud jediný český film dostal do oficiálního výběru filmové ceny Evropského parlamentu LUX Prize.
 .