skip to content
 
 
 

Tiskové zprávy

EHSV ocení až 29 iniciativ v oblasti solidarity, které byly provedeny v EU a Spojeném království v souvislosti s bojem proti pandemii COVID-19 a s cílem zmírnit její ničivé dopady.
V pondělí 29. června od 18hod se v Knihovně Václava Havla uskuteční premiéra studentského dokumentárního filmu o Evropském parlamentu a Evropské unii "Jednotní v rozmanitosti".
Mladí demokraté pořádají další ročník Simulace Evropského parlamentu v Brně. Studentské simulační jednání se uskuteční ve dnech 8. a 9. října 2020 ve Sněmovním sále Nové radnice v Brně na Dominikánském náměstí.
Udržitelné a ekologičtější fungování evropské ekonomiky je jedním z dlouhodobých cílů, ke kterým se evropské státy a EU jako celek snaží mířit. Evropská komise proto zveřejnila důležitou část Zelené dohody pro Evropu, která se věnuje zemědělské a potravinové strategii. Sledujte 30. června do 17h30 online debatu Café Evropa na téma Udržitelné zemědělství a soběstačnost s Karolínou Fourovou, bloggerkou, novinářkou a odbornicí na výživu a kvalitu potravin, Marianem Jurečkou, poslancem PS PČR a bývalým ministrem zemědělství a Veronikou Vrecionovou, poslankyní Evropského parlamentu.
V úterý 16. června 2020 začal 27. ročník festivalu Dny evropského filmu, filmová přehlídka toho nejlepšího, co v evropské kinematografii za poslední roky vzniklo. V rámci festivalu můžete vidět i snímky, které soutěžily o filmovou cenu Evropského parlamentu LUX Film Prize. Cílem této ceny je podpořit evropskou kinematografii a také veřejnou debatu o Evropě, jejích hodnotách a sociálních otázkách.
Sezónu online projekcí zakončíme klasickým dokumentem Občan Havel, který se jako doposud jediný český film dostal do oficiálního výběru filmové ceny Evropského parlamentu LUX Prize.
Kino Evropský dům je online! Jako předposlední titul sezóny online projekcí jsme vybrali německé strhující drama o osvobozující síle umění a lidské tvořivosti Nikdy neodvracej zrak z roku 2018.
Evropské setkání mládeže EYE, které se koná tradičně každé dva roky ve Štrasburku, se letos přesunulo na internet kvůli pandemii koronaviru. Účastníci EYE, aniž by opustili pohodlí domova, si mohou vyměňovat názory, diskutovat s experty, politiky či influencery.
Cenu evropského občana uděluje Evropský parlament od roku 2008 jednotlivcům, skupinám, sdružením nebo organizacím za jejich přínos v prosazování lepšího vzájemného porozumění a bližší integrace mezi občany a členskými státy, za podporu společných hodnot, zprostředkování přeshraniční nebo nadnárodní spolupráce v rámci Evropské unie, anebo za denní činnost, která konkrétně vyjadřuje hodnoty Listiny základních práv EU.
Kino Evropský dům je online! Pokračujeme francouzskou absurdní komedií o filmových iluzích Realita od kultovního tvůrce Quentina Dupieuxe, který se nejprve proslavil svým hudebním pseudonymem Mr. Oizo.
Zajímá Vás, co obnáší práce v institucích EU? Pak si nenechte ujít online debatu "Stáže v institucích EU - jak na ně?", která se bude konat 19. května od 17:00 hodin.