skip to content
 
 
 

2020 m. Karolio Didžiojo jaunimo premija atidėta

Dėl koronaviruso protrūkio, 2020 m. Karolio Didžiojo jaunimo premija atidėta vėlesniam laikui.

Dėl koronaviruso protrūkio 2020 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijos pareiškų teikimas ir gegužės 19 d. Achene turėjusi vykti apdovanojimų ceremonija atidėti vėlesniam laikui.

Kandidatai bus informuoti asmeniškai.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apie premiją

Nuo 2008 m. Europos Parlamentas kartu su Acheno tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondu kasmet kviečia jaunimą iš visų ES valstybių narių pateikti jaunimo, aktyviai dalyvaujančio kuriant Europą, vykdomus ir jaunimui skirtus projektus.

© Karlspreisstiftung/Andreas Herrmann
© Karlspreisstiftung/Andreas Herrmann

KAS GALI DALYVAUTI?

Projektus konkursui Europos Karolio Didžiojo premijai gauti gali teikti 16–30 metų amžiaus jaunuoliai iš visų ES valstybių narių.

Projektus gali teikti pavieniai asmenys arba, geriau, grupės. Vykdant šiuos projektus turėtų būti skatinamas savitarpio supratimas Europos ir tarptautiniu mastu, puoselėjamas bendros Europos tapatybės ir integracijos pojūčio vystymas ir rodomas pavyzdys Europoje gyvenančiam jaunimui bei pateikiama praktinių pavyzdžių, kaip europiečiai gyvena kartu kaip viena bendruomenė.

KOKIO POBŪDŽIO PROJEKTAS GALI BŪTI PATEIKTAS?

Ankstesni laimėtojai buvo apdovanoti už projektus, susijusius su jaunimo mainais, sporto, meno ar kultūros renginiais; tai taip pat gali būti su Europa susiję internetiniai projektai. Čia galite pasiskaityti apie ankstesnių laimėtojų projektus.

JEI LAIMITE

Premija už geriausią projektą – 7 500 EUR, už antrą vietą – 5 000 EUR ir už trečią vietą – 2 500 EUR. Kartu su premija Europos konkurso trys nugalėtojai gauna kvietimą aplankyti Europos Parlamentą (Briuselyje arba Strasbūre).

Po vieną atstovą iš visų 27 nacionalinių laimėtojų pakviečiama į Acheną kelias dienas dalyvauti keliuose renginiuose, įskaitant jaunimo premijos įteikimo ceremoniją, kuri visada vyksta likus dviem dienoms iki Šeštinių – dienos, kurią teikiama prestižinė Acheno tarptautinė Karolio Didžiojo premija.

Premijas už tris geriausius projektus įteiks Europos Parlamento Pirmininkas ir Acheno tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondo atstovai.

Apie Jūsų projektą taip pat bus daug informuojama Europos Parlamento ir Acheno tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondo žiniasklaidos kanalais.

... ir ne mažiau svarbu tai, kad lankydamiesi Achene turėsite unikalią galimybę susitikti ir užmegzti ryšius su kitais dinamiškais jaunais žmonėmis iš visos Europos ir dalyvauti platformoje, kurioje galėsite prieš Europos lyderius pasidalyti savo Europos vizija. Daugeliui tai bus ilgos draugystės su panašiai mąstančiais jaunais žmonėmis iš visos Europos pradžia!