Karolio Didžiojo jaunimo premija kasmet skiriama projektams, kuriais skatinamas Europos identitetas ir jaunų žmonių integracija.

 

Trys geriausi projektai atitinkamai gauna 7500, 5000 ir 2500 eurų finansavimą, o jų atstovai yra pakviečiami per artimiausius mėnesius aplankyti Europos Parlamentą.

 

 

2018 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijos laureatai

Šiais metais pirmoji vieta atiteko lenkų jaunimo projektui „Workation“, siekiančiam atskleisti Antrojo pasaulinio karo nacių belaisvių stovyklos „Stalag VIII A“ istoriją. Iš skirtingų šalių atvykę savanoriai yra apmokomi dirbti archeologinį darbą bei vykdo interviu su buvusiais kaliniais ir jų šeimos nariais. Drauge jaunuoliai aplanko skirtingus miestus ir susipažįsta su vieni kitų šalimis.

 

Antroji vieta skirta italų projektui, kuris siekia skatinti jaunų žmonių (iki 35-erių metų) domėjimąsi opera, baletu ir teatru. „Juvenilia“ vykdo kultūrinius mainus įvairiuose Europos miestuose, derasi dėl bilietų kainų, kad spektakliai būtų labiau prieinami platesnei auditorijai. Dalyviai gali aplankyti užkulisius, susipažinti su menininkais, mėgautis ekskursijomis po miestą ir susitikti su bendraminčiais iš kitų šalių.

 

Trečiąją vietą laimėjo jauna pabėgėlė ir blogerė iš Somalio Farah Abdullahi Abdi. Ji parašė dvi knygas apie pabėgėlių patiriamus sunkumus jiems atvykus į Europą. „Never arrive“ istorija siekia parodyti, kad pabėgėliai yra pasirengę prisitaikyti ir prisidėti prie Europos vystymosi.

2018 m. Karolio Didžiojo premija

 

Gegužės 10 d. „už jo aistrą ir įsipareigojimą Europai“ Karolio Didžiojo premija bus įteikta Prancūzijos prezidentui E. Macronui.