skip to content
 
 
 

Kino Evropský dům online: 21.10.2020 19:00 "Proti přírodě"

 .
09/10/2020
 .

Kino Evropský dům za vámi opět přichází v online podobě. A jako druhý titul sezóny proi vás máme norský film "Proti přírodě". Jde o snímek, který je upřímným a humorným portrétem muže, který se touží vymanit ze zajetých kolejí.

 .
 .

Kino Evropský dům pokračuje online díky službě Aerovod, kde můžete od uvedeného data události v průběhu jednoho týdne zhlédnout vybraný film.

Spolu s Evropskou komisí v ČR podporujeme kulturu i v těchto neobvyklých časech a rozhodli se zprostředkovat kvalitní evropské snímky divákům na doma. Stejně jako v případě klasických projekcí si uděláte zdarma rezervaci přes link níže, na jednu domácnost stačí jedna rezervace, pokud budete film sledovat společně, a nejpozději v uvedený den „projekce“ vám na adresu, kterou jste zadali při rezervaci, přijde mail s jednorázovým voucherem na zhlédnutí filmu na VoD portálu Aerovod. Voucher bude mít omezenou dobu platnosti na jeden týden od jeho aktivace. Kapacita rezervací je stejně jako v případě projekcí v Evropském domě omezena na 70 míst, respektive domácností.

Kino Evropský dům proběhne zcela online. Rezervace zdarma zde

Proti přírodě (Norsko, 2014, 80 min, režie Ole Giæver)

Komediální drama

Film Proti přírodě je cestou do drsné norské krajiny a do hlavy třicátníka Martina, mladého otce a manžela. Martin vyráží sám na víkendový výšlap do hor a my slyšíme jeho necenzurované myšlenky: nekompromisně upřímné postřehy o jeho spořádaném maloměstském životě, o něm samotném i o lidech v jeho okolí. Jeho názory a fantazie sahají od prostých dětinskostí až k hlubším dilematům lidského života. Proti přírodě je přímočarý a humorný portrét muže, který se touží vymanit ze zajetých kolejí. V roli Martina se objevuje sám režisér snímku, a i rolí jeho manželky a dítěte se ujali režisérovi členové rodiny. Uhrančivý snímek přesvědčil na filmovém festivalu Berlinale v roce 2015 porotce složené z řad provozovatelů kin v síti Europa Cinemas a odnesl si sošku medvěda.