skip to content

 
 
 

Mládež a školy

Evropský parlament organizuje a zaštiťuje množství akcí a soutěží pro mládež. V jednotlivých záložkách se můžete přečíst aktuálních projekty EP.

 

Euroscola

 .
Euroscola Day v Evropském parlamentu
Euroscola Day v Evropském parlamentu
 .

Euroscola je program Evropského parlamentu, který každý rok umožňuje mladým Evropanům ze všech členských zemích, aby se seznámili s činností a úlohou Evropského parlamentu. Hlavním cílem Euroscoly je umožnit studentům z celé Evropy zasednout v jednacím sále ve francouzském Štrasburku, kde se v běžném pracovním dni během plenárních zasedání schází europoslanci. Cenou v soutěži EUROSCOLA ČR je finanční příspěvek na společný výlet pro 24 studentů a 2 doprovody do Štrasburku. Každoročně vyjíždí několik škol, které reprezentují Českou republiku mezi ostatními studenty Evropské unie. Zapojte se do soutěže i Vy!

Více o Euroscole
Vše, co potřebujete vědět o Euroscole
 
 

Evropské setkání mládeže ve Štrasburku 2018

 .

Nový termín EYE 2018 (Evropské setkání mládeže) je tady! Evropský parlament znovu otevře své dveře mladým Evropanům. V pořadí již třetí setlkání se uskuteční 1. - 2. června 2018. V těchto dnech navštíví Evropský parlamnet více než 8 000 mladých Evropanů ve věku 16 a 30 let. Událost bude zahrnovat celou řadu aktivit v anglickém, francouzském a německém jazyce, s heslem: "The plan is to fan this spark into a flame" (Hamilton, My Shot). Debaty a semináře v politickém, sociálním a kulturním kontextu budou zařazeny do pěti hlavních témat. Více čtěte zde:

EYE 2018
EYE 2018
Více o EYE
Oficiální stránky EYE
 
 

Cena Karla Velikého pro mladé Evropany

 .
Cena Karla Velikého pro mladé Evropany
Cena Karla Velikého pro mladé Evropany
 .

Cílem "Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany" je podpořit mezi mladými lidmi rozvoj evropanství a podnítit je k zapojení do projektů evropské integrace.

Cena se uděluje projektům, které realizují mladí lidé a jež prohlubují vzájemné pochopení, podporují rozvoj společného smyslu pro evropskou identitu a uvádějí reálné příklady Evropanů žijících v jednom společenství.

Více o Ceně Karla Velikého pro mladé Evropany
Oficiální stránky Ceny Karla Velikého pro mladé Evropany
 

Erasmus+

 .

Výměnný program Evropské unie pro studenty a učitele pojmenovaný po holandském učenci Erasmu Rotterdamském využilo od roku 1987 přes 3 miliony studentů. Dne 1. ledna 2014 vstoupila v platnost nová podoba tohoto nejpopulárnějšího evropského studentského programu - Erasmus+. Erasmus+ poskytuje podporu studenům, učňům, stážistům, učitelům a školitelům ve věku 13-30 let, kteří chtějí studovat, školit se nebo třeba účastnit organizovaných sportovních aktivit v jiných členských zemích EU.

Erasmus +
Erasmus +
 .
Více o Erasmus +
Oficiální stránky Erasmus +
Vše o programu Erasmus