skip to content
 
 
 

Online debata 13.10. 2020 13:00 „Strategie pro vodík: Klíč ke splnění klimatických cílů EU?“

 .
08/10/2020
 .

Zastoupení Evropské komise v ČR a Kancelář Evropského parlamentu v ČR ve spolupráci s Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR a CEBRE – Českou podnikatelskou reprezentací při EU si Vás dovolují pozvat na debatu s názvem "Strategie pro vodík: Klíč ke splnění klimatických cílů EU?"

 .

Evropská komise představila 8. července vodíkovou strategii pro klimaticky neutrální Evropu, která by měla společně se strategií pro integraci energetického systému podpořit dekarbonizaci ekonomiky. Komise si
přeje, aby se do roku 2030 vyrábělo až 10 milionů tun obnovitelného vodíku s tím, že do roku 2050 by měla být tato technologie plošně rozšířená. Plán Komise na podporu oživení vyzdvihuje čistý vodík jako jednu z hlavních oblastí, kterou je zapotřebí se zabývat v souvislosti s transformací energetiky, a zmiňuje řadu možných způsobů, jak ji podpořit.

  • Christian Weinberger, poradce pro vodíkovou strategii, Evropská komise*
  • Mikuláš Peksa, poslanec Evropského parlamentu (Zelení / Evropská svobodná aliance)
  • Petr Mervart, zmocněnec ministra průmyslu a obchodu pro vodík
  • Aleš Doucek, předseda představenstva České vodíkové technologické platformy Hytep

Moderuje David Klimeš.

Debata se bude odvíjet od následujících otázek:
Jak bude integrace vodíku do energetického systému probíhat?
Jak může vodík pomoci s plněním klimatických cílů EU do roku 2030 a 2050?
Jak EU a ČR podpoří investice a využití vodíku? A jak toho budou moci využít české firmy?

Debata bude probíhat prostřednictvím živého vysílání na Facebooku, k jejímu sledování je nutné mít vytvořený profil na této sociální síti. Publikum se do debaty může zapojit prostřednictvím komentářů pod videopřenosem. Debata je v českém jazyce. Pouze zástupce Komise promluví v anglickém jazyce. Pro registraci klikněte na Registrace , následně budete přesměrování na facebookovou stránku akce, kde klikněte na políčko „Zúčastním se“. V čas konání akce stačí navštívit naši facebookovou stránku, kde bude debata živě vysílána.

Těšíme se na Vaši účast!