skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Současná pandemie koronaviru zaskočila celý svět. Jaké kroky podniká Evropská unie v této výjimečné situaci a jaká opatření můžeme do budoucna očekávat? Sledujte 7. dubna do 17h30 online debatu Café Evropa na téma Koronavirus a reakce Evropské unie s Ditou Charanzovou, místopředsedkyní Evropského parlamentu, Helenou Langšádlovou, poslankyní Parlamentu České republiky a Viktorem Daňkem, zahraničním zpravodajem Českého rozhlasu v Bruselu.
Evropský parlament se rozhodl odložit Evropské setkání mládeže EYE2020 na základě mimořádných opatření přijatých francouzskými orgány v souvislosti s šířením nemoci COVID-19. 
Chcete si vyzkoušet roli evropského politika na zasedání jedné z nejdůležitějších institucí Evropské unie a rozhodovat o jejím osudu? Zúčastněte se projektu MiniParlamenty, které pořádají Mladí diplomaté. 
Předseda EP v pondělí večer oznámil preventivní opatření, v rámci nichž bude mimo jiné do konce března návštěvnický provoz. Samotná legislativní práce Parlamentu (schůze výborů, plenárka atd.) nicméně pokračuje.
Už tento týden začíná v Praze mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá humanitární organizace Člověk v tísni. Od svého vzniku v roce 1999 se stal nejvýznamnějším festivalem svého druhu na světě a v roce 2007 získal čestné uznání UNESCO za výchovu k lidským právům. Partnerem této akce je i Evropský parlament, který se dlouhodobě zasazuje o lidská práva. Festival se koná od 5. do 14. března 2020 v Praze a poté v dalších 35 městech po celé České republice. Filmy z Jednoho světa budou promítány také v Bruselu.
 .