skip to content
 
 
 

Finalista filmové ceny LUX snímek Play zdarma online

 .
11/05/2020
 .

V rámci projektu ArteKino můžete v květnu zdarma online vidět finalistu filmové ceny Evropského parlamentu LUX Film Prize, snímek Play režiséra Rubena Ostlunda.

 .
 .

Ve spolupráci s Arte je v rámci projektu "ArteKino - film měsíce" k dispozici během měsíce května snímek Play režiséra Rubena Ostlunda. Snímek je k dispozici zdarma online , po bezplatné registraci na platformě ArteKino. Snímek Play byl v roce 2011 mezi finalisty filmové ceny Evropského parlamentu LUX Film Prize. Film je ve švédském znění, k dispozici jsou titulky ve francouzštině, angličtině, němčině, polštině, italštině, španělštině, portugalštině, maďarštině a ukrajinštině.

 .

Filmová cena LUX

 .

Filmovou cenu LUX uděluje Evropský parlament od roku 2007 snímkům natočeným v evropské koprodukci, jejichž snahou je podnítit celoevropskou diskuzi o aktuálních politických a společenských otázkách. Ocenění by mělo podpořit evropskou kinematografii a přispět k rozšíření povědomí o evropské produkci.

Evropský parlament financuje titulkování filmů, které se dostaly do finále, do všech 23 oficiálních jazyků EU a výrobu digitální kopie (DCP) pro každý členský stát Unie. Vítězný snímek bude navíc přizpůsoben pro osoby se zrakovým a sluchovým postižením a získá podporu pro mezinárodní propagaci.