skip to content
 
 
 

Národní výběrová konference Evropského parlamentu mládeže v Kroměříži

 .
26/02/2020
 .

Národní výběrová konference Evropského parlamentu mládeže v ČR se uskuteční od 19. do 22. března v Kroměříži. Kancelář Evropského parlamentu v ČR je partnerem této studentské neziskové organizace, která propaguje demokratické hodnoty a zvyšuje povědomí o evropské politice.

 .

Národní výběrové konference jsou jednou z hlavních aktivit Evropského parlamentu mládeže v České republice. Národní výběrová konference se koná jednou ročně a jejím hlavním účelem je vybrat dvě delegace (čítající pět členů), které se následně zúčastní mezinárodních zasedání Evropského parlamentu mládeže. Mezi hosty letošní národní výběrové konference v Kroměříži bude patřit i poslankyně Evropského parlamentu Michaela Šojdrová (EPP).

 .

Evropský parlament mládeže v ČR

 .

Evropský parlament mládeže je studentská nezisková organizace, která propaguje demokratické hodnoty a zvyšuje povědomí o evropské politice.

Pořádá konference, na kterých studenti z celé Evropy diskutují o nejaktuálnějších problémech mezinárodní politiky.

EPM není spojený s žádným politickým hnutím. Prostředky pro svůj provoz získává z různých grantových programů a od různých partnerů. Je součástí celoevropského projektu European Youth Parliament (EYP), který představuje jednu z největších platforem pro mimoškolní vzdělávání.

Evropský parlament mládeže byl založen již v roce 1987 ve Fontainbleau ve Francii, původně jako školní projekt. Během více než dvacetileté historie se vyvinul v jedinečnou studentskou organizaci – pokud říkáme studentskou, měli bychom zdůraznit, že aktivity EYP v celé Evropě jsou z naprosté většiny zajišťovány studenty mladšími 25 let.