skip to content
 
 
 

Tiskové zprávy

Evropské setkání mládeže EYE, které se koná tradičně každé dva roky ve Štrasburku, se letos přesunulo na internet kvůli pandemii koronaviru. Účastníci EYE, aniž by opustili pohodlí domova, si mouhou vyměňovat názory, diskutovat s experty, politiky či influencery.
Kino Evropský dům je online! Pokračujeme francouzskou absurdní komedií o filmových iluzích Realita od kultovního tvůrce Quentina Dupieuxe, který se nejprve proslavil svým hudebním pseudonymem Mr. Oizo.
Zajímá Vás, co obnáší práce v institucích EU? Pak si nenechte ujít online debatu "Stáže v institucích EU - jak na ně?", která se bude konat 19. května od 17:00 hodin.
V rámci projektu ArteKino můžete v květnu zdarma online vidět finalistu filmové ceny Evropského parlamentu LUX Film Prize, snímek Play režiséra Rubena Ostlunda.
Evropské setkání mládeže EYE 2020, které se mělo uskutečnit na konci května ve Štrasburku, muselo být z důvodu pandemie koronaviru odloženo. Evropský parlament Vám nyní nabízí zvláštní online vydání této akce s různými aktivitami organizovanými v digitálních formátech.
Kino Evropský dům je online! Pokračujeme esteticky vytříbeným koprodukčním dramatem Ida z roku 2015, které vedle řady dalších ocenění získalo Oscara za nejlepší zahraniční film, ale také filmovou cenu Evropského parlamentu LUX Film Prize.
Den Evropy připomíná historické události, které v roce 1950 vedly na základě spolupráce mezi evropskými státy k překonání poválečné krize. Hodnoty, které umožnily vznik EU, jsou stále aktuální. V boji proti covid-19 Evropská unie ukázala, že její síla spočívá právě v solidaritě a že i tuto krizi zvládneme jedině společně. Letošní 9. květen je proto významnou příležitostí k oslavě jednoty a solidarity v Evropě.
Kino Evropský dům je online! Pokračujeme belgickou komedií Zbrusu Nový zákon z roku 2015, která vychází z premisy, že Bůh existuje, žije v Bruselu, má rodinu a jeho dcera ho nesnáší.
Současná pandemie koronaviru zaskočila celý svět. Vedle bezprostředního ohrožení životů a zdraví obyvatel bude mít současná krize také zásadní dlouhodobé hospodářské a finanční dopady. Sledujte 7. května do 17h30 online debatu Café Evropa na téma Ekonomická obnova po koronaviru s Danuší Nerudovou, rektorkou Mendelovy univerzity v Brně, Luďkem Niedermayerem, poslancem Evropského parlamentu a Radkem Špicarem, viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy.
Kino Evropský dům je online! Pokračujeme dánským romantickým kostýmním dramatem Královská aféra z roku 2012 - příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ.
Současná pandemie koronaviru a výjimečná opatření ke zmírnění jejích dopadů zaskočily celou Evropu. Do jaké míry je nutné zavádět opatření, která zásadně omezují životy a svobody občanů anebo principy demokratického fungování států? Dostávají se snahou některých vlád bojovat proti dopadům pandemie do ohrožení společné hodnoty Evropské unie? Sledujte 28. dubna do 17h30 online debatu Café Evropa na téma Koronavirus a reakce Evropské unie s místopředsedou Evropského parlamentu Marcelem Kolajou, komisařkou Věrou Jourovou a EU editorem Deníku Lubošem Palatou.