25-09-2019 - 18:12
In GMT+2 a léirítear na hamanna go léir

Torthaí de réir páirtí náisiúnta: 2019-2024 An Ríocht Aontaithe - An Bhreatain Mhór - Torthaí oifigiúla

Céatadán an vóta do pháirtithe náisiúnta
Páirtithe náisiúnta Céatadán na vótaí
Brexit Party - Brexit Party 31.60%
Lib dems - Liberal Democrats 20.30%
Lab. - Labour Party 14.10%
GP - Green Party 12.09%
Cons. - Conservative and Unionist Party 9.09%
SNP - Scottish National Party 3.60%
Change UK - Change UK 3.40%
UKIP - United Kingdom Independence Party 3.30%
PL-PW - Plaid Cymru - Party of Wales 1.00%
Páirtithe eile GB - Páirtithe eile ó choláiste toghcháin na Ríochta Aontaithe 1.52%
02-07-2019 - 10:00
In GMT+2 a léirítear na hamanna go léir

Suíocháin de réir grúpa polaitiúil: 2019-2024 An Ríocht Aontaithe - An Bhreatain Mhór - Seisiún reachtach

Suíocháin de réir grúpa polaitiúil
Grúpaí polaitiúla i bParlaimint na hEorpa Líon suíochán
S&D 10
Na Glasaigh/SCE 11
Renew Europe 16
ECR 4
NI 29

Grúpaí polaitiúla i bParlaimint na hEorpa

  • PPE - Grúpa Pháirtí an Phobail Eorpaigh (Na Daonlathaithe Críostaí)
  • S&D - An Grúpa d'Aontas Forchéimnitheach na Sóisialaithe agus na nDaonlathaithe i bParlaimint na hEorpa
  • ECR - An Grúpa do Choimeádaigh agus Leasaitheoirí na hEorpa
  • Renew Europe - Renew Europe group
  • GUE/NGL - Grúpa Cónasctha den Chlé Aontaithe Eorpach - den Chlé Ghlas Nordach
  • Na Glasaigh/SCE - An Grúpa Glas/Grúpa na Saor-Comhghuaillíochta Eorpaí
  • ID - Identity and Democracy
  • NI - Feisirí Neamhcheangailte

Ó 2009, de réir rialacha nós imeachta na Parlaiminte, beidh 25 Fheisire ar a laghad, ar toghadh iad i seacht mBallstát ar a laghad, i ngrúpa polaitiúil.

02-07-2019 - 10:00
In GMT+2 a léirítear na hamanna go léir

Miondealú de réir páirtithe náisiúnta agus grúpaí polaitiúla: 2019-2024 An Ríocht Aontaithe - An Bhreatain Mhór - Seisiún reachtach

Comhdhéanamh na suíochán náisiúnta i bParlaimint na hEorpa, roinnte de réir Grúpaí Polaitiúla Eorpacha agus Páirtithe Náisiúnta
Grúpaí polaitiúla i bParlaimint na hEorpa Líon suíochán
Renew Europe - Renew Europe group 16
Páirtithe náisiúnta a bhaineann leis an ngrúpa polaitiúil seo
Lib dems Liberal Democrats 16
Na Glasaigh/SCE - An Grúpa Glas/Grúpa na Saor-Comhghuaillíochta Eorpaí 11
Páirtithe náisiúnta a bhaineann leis an ngrúpa polaitiúil seo
SNP Scottish National Party 3
PL-PW Plaid Cymru - Party of Wales 1
GP Green Party 7
S&D - An Grúpa d'Aontas Forchéimnitheach na Sóisialaithe agus na nDaonlathaithe i bParlaimint na hEorpa 10
Páirtithe náisiúnta a bhaineann leis an ngrúpa polaitiúil seo
Lab. Labour Party 10
ECR - An Grúpa do Choimeádaigh agus Leasaitheoirí na hEorpa 4
Páirtithe náisiúnta a bhaineann leis an ngrúpa polaitiúil seo
Cons. Conservative and Unionist Party 4
NI - Feisirí Neamhcheangailte 29
Páirtithe náisiúnta a bhaineann leis an ngrúpa polaitiúil seo
Brexit Party Brexit Party 29

Cons. > ECR: HANNAN Daniel, MCINTYRE Anthea Elizabeth Joy, MOBARIK Nosheena, VAN ORDEN Geoffrey Charles

Lab. > S&D: CORBETT Richard Graham, DANCE Sebastian Thomas, GILL Neena, GRIFFIN Theresa Mary, HOWARTH John, JONES Jacqueline Margarete, KIRTON-DARLING Jude, MORAES Claude Ajit, PALMER Rory, WARD Julie Carolyn

SNP > Na Glasaigh/SCE: ALLARD Christian, MCLEOD Aileen, SMITH Alyn

PL-PW > Na Glasaigh/SCE: EVANS Jill

Lib dems > Renew Europe: BEARDER Catherine Zena, BENNION Phil, BROPHY Jane Elisabeth, BUNTING Judith, DAVIES Chris, DHAMIJA Dinesh, GIBSON Barbara Ann, HOOK Antony James, HORWOOD Martin Charles, MOHAMMED Shaffaq, NETHSINGHA Lucy Kathleen, NEWTON DUNN William Francis, PORRITT Luisa Manon, RITCHIE Sheila Ewan, VOADEN Caroline Jane, VON WIESE Irina

GP > Na Glasaigh/SCE: AINSLIE Scott John, CHOWNS Ellie, DOWDING Gina, MAGID Magid, PHILLIPS Alexandra, ROWETT Catherine, SCOTT CATO Molly

Brexit Party > NI: ANISFELD Lance Philip, BULL David Richard, BULLOCK Jonathan Deryck, DAUBNEY Martin Edward, DE CAMBORNE LUCY Belinda Claire, ENGLAND KERR Andrew Robert, FARAGE Nigel Paul, FOX Claire Regina, FREEMAN WELLS James, GILL Nathan Lee, GLANCY James Alexander, HABIB Benyamin Naeem, HARRIS Lucy Elizabeth, HEAVER Michael Eric, JORDAN Christina Sheila, LONGWORTH John, LOWE Rupert James Graham, MONTEITH Brian, MUMMERY June Alison, OVERGAARD NIELSEN Henrik Eyser, PATTEN Matthew Richard, PHILLIPS Alexandra Lesley, PUGH Jake, REES-MOGG Annunziata Mary, ROWLAND Robert Andrew, STEDMAN-BRYCE Louis, TENNANT John David Edward, TICE Richard James, WIDDECOMBE Ann Noreen

Ó 2009, de réir rialacha nós imeachta na Parlaiminte, beidh 25 Fheisire ar a laghad, ar toghadh iad i seacht mBallstát ar a laghad, i ngrúpa polaitiúil.

Íoslódáil agus roinn
Íoslódáil an graf seo