skip to content
 
 
 

2020. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi Eesti vooru tulemused

Euroopa Parlament ja rahvusvahelise Karl Suure auhinna sihtasutus annavad igal aastal välja Karl Suure noorteauhinna 16–30aastastele noortele, kes on osalenud projektides, mis aitavad edendada Euroopa eri riikidest pärit inimeste üksteisemõistmist.

2020. aasta Karl Suure noorteauhinna konkursi Eesti voorus osales seitse noorteprojekti. Esitatud töid hindas Eesti žürii, kuhu kuulusid Euroopa Parlamendi saadikud Sven Mikser, Urmas Paet ja Yana Toom ning Eesti Noorteühenduste Liidu osalusprogrammi juht Ave-Liis Kivest.

Žürii otsusega valiti Eesti vooru võitjaks noorteühenduse AEGEE-Tartu projekt Summer University: Time Travel Through the Flatlands. Suur tänu võitjatele suurepärase projekti elluviimise eest!

Ühtlasi täname kõiki osalejaid vahvate projektide esitamise eest ning loodame et osalete oma käimasolevate või kavandatavate projektidega ka tulevastel Karl Suure noorteauhinna konkurssidel.  

Koroonaviiruse puhangust tulenevalt otsustasid Euroopa Parlament ja Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus lükata edasi 2020. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinna raames 19. mail 2020.a. Aachenis toimuma pidanud auhinnatseremoonia. Korraldajad jälgivad eriolukorra arengut ning annavad olukorra paranemisel auhinnatseremoonia uuest kuupäevast teada. 

Lisainfot 2020. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi toimumise ning auhinnatseremoonia edasilükkumise kohta võib leida sellekohasest uudisest EP kodulehel ning Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi kodulehelt.