skip to content
30/01/2018

Uudiskiri 102/2018 30.01.2018

Sel korral uudiskirjas: Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi tähtaega on pikendatud!

Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkurss 2018. TÄHTAEGA on pikendatud!

Kandideeri 2018. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinnale! Konkursile esitatavad projektid peaksid edendama vastastikust mõistmist Euroopas ja rahvusvahelisel tasandil ning toetama ühtse Euroopa identiteedi kujunemist. Uus tähtaeg on 19. veebruar!

Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursile võivad esitada projekte 16–30-aastased noored igast ELi liikmesriigist. Konkursile esitatud projektid peavad olema alanud ja lõppenud ajavahemikus 1. jaanuar 2017 kuni 29. jaanuar 2018 või kestma.

Projekte võib esitada üksi või – eelistatavalt – rühmana. Projektid peaksid edendama vastastikust mõistmist Euroopas ja rahvusvahelisel tasandil, toetama ühtse Euroopa identiteedi kujunemist ja integratsiooni, näitama eeskuju Euroopas elavatele noortele ja tooma konkreetseid näiteid ühtse kogukonnana elavatest eurooplastest.

Varasemad võitjad on saanud auhinna selliste projektide eest nagu noortevahetus või spordi-, kunsti- ja kultuurivaldkonna üritused. Tegemist võib olla ka internetiprojektidega, millel on Euroopa mõõde.

Vastavalt žürii otsusele valiti eelmisel aastal Eestist esitatud projektidest võitjaks "Lets break the ice with traditions", mille korraldasid MTÜ Maidla Noored. Võiduprojekt oli noortevahetuse programm, kus osales Eestist ja Ungarist kokku 22 noort, fokusseerudes kahe erineva riigi kultuuripärandile, nende sarnasustele ja erinevustele. Kultuuripärand ja vanad traditsioonid ei ole kuigi populaarne noorte seas, mistõttu seati eesmärgiks neid populariseerida ja väärtustada. Projekti käigus noored panid kokku etenduse, mis sisaldas osi nii Eesti kui Ungari folkloorist. Ettekanne toimus Viru Folgil, ühel suuremal Eesti folkfestivalil. Noored õppisid projekti käigus üksteise kultuuri - laule, tantse, jutustusi, traditsioone - tundma. Lisaks kuidas töötada efektiivselt meeskonnana, kuidas esineda enesekindlalt, kuidas teha koostööd erineva kultuuritaustaga inimestega ja kuidas õppida üksteistelt.

Parim projekt saab auhinnaks 7500 eurot, paremuselt teine projekt 5000 eurot ja kolmas 2500 eurot. Auhinnaga kaasneb kõigile kolmele Euroopa tasandi laureaadile kutse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis.

28 riigi tasandi võitja esindajad (üks iga projekti kohta) kutsutakse mitmepäevasele külaskäigule Aachenisse. Seal osalevad nad mitmesugustel üritustel, sealhulgas noorteauhinna üleandmise tseremoonial, mis toimub alati kaks päeva enne taevaminemispüha, mil antakse üle mainekas Karl Suure auhind.

Auhinnad kolmele parimale projektile annavad üle Euroopa Parlamendi president ja Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutuse esindajad.

Võiduprojekte kajastatakse laialdaselt ka Euroopa Parlamendi ja sihtasutuse meediakanalites. Kõigil rahvusliku vooru võitjatel tekib võimalus kohtuda Saksamaal, Aachenis teiste noortega kõikjalt Euroopast ning jagada oma arusaama Euroopast Euroopa juhtide ees. See on võimalus panna alus pikaajalistele sõprussuhetele noorte mõttekaaslastega!

http://www.europarl.europa.eu/charlemagneyouthprize/et/introduction.html

#charlemagneyouthprize #karlsuur #ECYP2018