skip to content
07/05/2018

Uudiskiri 105/2018 07.05.2018

Euroopa Päeva ERI

 
 .
 
 
9. mai tähistame Euroopa Päeva suure kogupereüritusega Tallinna Vabaduse väljakul. Päeva alustab tavapärane lõbus passimäng, millega saab külastada saatkondi ning nende esindusi Vabaduse väljakul ja võita reisitšekke. Õhtu lõpeb suure kontserdiga. Kogu ürituse ajal on avatud lasteala, kohvikud, Euroopa institutsioonide telk ning toimub virtuaalne pildistamine.
Euroopa päeva programm Vabaduse väljakul

15.00 – Ürituse avapauk Vabaduse väljakul. Stardib passimäng, kõlab 100. juubelit tähistavate riikide muusika, toimuvad otselülitused saatkondadest, avatud on lasteala, näitused ja tänavatoidukohad.

18:00 – Eesti Vabariigi presidendi kõne. Kontsert. Üles astuvad kodumaised artistid Stig Rästa, Liis Lemsalu, Ivo Linna, Antti Kammiste, Lepatriinu ja Frankie Animal.

19:45 – Passimängu auhindade loosimine.

Päeva juhivad Anna Gavronski ja Martin Veisman.

Külasta muuseumi

2018. aastal on kogu Euroopas tähelepanu keskmes kultuuripärand – käimas on Euroopa kultuuripärandiaasta. Julgustame inimesi tutvuma Euroopa rikka ja mitmekesise kultuuripärandiga, väärtustama selle eripära ning märkama kultuuripärandi rolli ühiskonnas laiemalt. Vaata ka: https://www.facebook.com/kultuuriparandiaasta/

Näidates ette Euroopa päeva passimängu passi saad 9. mail kell 15.00–18.00 tasuta külastada Niguliste muuseumi, Kiek in de Köki ja Eesti Ajaloomuuseumi suurgildi hoonet. Kõik kolm muuseumi osalevad ka passimängus.

Passimäng on Euroopa sünnipäeva raames toimuv meelelahutuslik ja hariv mäng, mille käigus läbid erinevaid teekondi südalinnas, külastad EL riikide saatkondi ja kogud küsimustele vastates passi templeid.

Auhinnad

Kõigi passimängul individuaalselt osalejate vahel läheb loosi 4 reisitšekki väärtusega 500 eurot.

Lisainfo: www.euroopapaev.ee

Facebookis: https://www.facebook.com/tuleeuroopapaevale/