skip to content
11/01/2019

Uudiskiri 110/2019 11.01.2019

Sel korral uudiskirjas: Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkurss 2019, noorteüritus Brüsselis ja #EE2019: noorte debatt.

Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkurss 2019

Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus kutsub noori kõigist ELi liikmesriikidest üles esitama noorte poolt ja noorte heaks läbiviidavaid projekte, mis annavad tunnistust aktiivsest osalemisest Euroopa arengus.
Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursile võivad esitada projekte 16–30-aastased noored igast ELi liikmesriigist.
Projekte võib esitada üksi või – eelistatavalt – rühmana.

MILLISEID PROJEKTE VÕIB ESITADA?

Varasemad võitjad on saanud auhinna selliste projektide eest nagu noortevahetus või spordi-, kunsti- ja kultuurivaldkonna üritused. Tegemist võib olla ka internetiprojektidega, millel on Euroopa mõõde.

MIS JUHTUB, KUI VÕIDATE?
Parim projekt saab auhinnaks 7500 eurot, paremuselt teine projekt 5000 eurot ja kolmas 2500 eurot. Auhinnaga kaasneb kõigile kolmele Euroopa tasandi laureaadile kutse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis.
28 riigi tasandi võitja esindajad (üks iga projekti kohta) kutsutakse mitmepäevasele külaskäigule Aachenisse, Saksamaal. Seal osaletakse mitmesugustel üritustel, sealhulgas noorteauhinna üleandmise tseremoonial, kus antakse üle mainekas Karl Suure auhind.

Loe edasi ja saada taotlus
 

Noorteorganisatsioonid, kandideerige noorteüritusele Brüsselis!

 

Avalda arvamust, mida Euroopa Parlament peaks tegema noorte heaks ja kandideeri Euroopa Parlamendi noorteüritusele, mis toimub 7. märtsil Euroopa Parlamendis, Brüsselis.

Euroopa Parlament kutsub noorteorganisatsioonide esindajaid üle Euroopa võtma osa noorteüritusest, mille käigus arutatakse ideid, kuidas peaks Euroopa Parlament viima paremini oma sõnumit noorteni, millised on noorte ja noorteorganisatsioonide ootused ja vajadused.

Kui soovid noorteüritusest osa saada, siis kandideeri kohe! Tähtaeg on 23. jaanuar kell 23 CET.

Üritus toimub inglise keeles. Küsimuste korral kirjuta: youth@ep.europa.eu

Loe edasi ja kandideeri
 

#EE2019: noorte debatt

 
 
 

Euroopa valimised on kohe-kohe ukse ees, mis tähendab, et on taas aeg endale meelde tuletada, milline Euroopa Parlamendi poliitiline pere minu väärtuste eest seisab. Mis oleks veel parem variant selle välja selgitamiseks kui debatt?

MTÜ Tegusad Eesti Noored (TEN), eesotsas seekordlähenvalima.eu vabatahtliku Jan Robert Jansoniga, korraldab Euroopa Majas valimisdebati, kus arutlevad Eesti noored ELi küsimuste üle, esindades erinevaid Euroopa Parlamendi fraktsioone.

Tule kuulama, kuidas väitlevad noored oma väärtuste eest Euroopas. Väitlus toimub 16. jaanuaril kell 17.30 Euroopa Liidu maja infokeskuses (Laikmaa 15, Tallinn).

Kohtume debatil!

Loe edasi