skip to content
25/03/2019

Uudiskiri 112/2019 25.03.2019

Selles uudiskirjas: Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkurss 2019 - Eesti vooru võitja on selgunud! Euroscola konkurss 2019 II poolaasta.

Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2019 rahvusliku vooru võitja on Baltic Deaf Youth Festival (Balti Kurtide Noorte Festival), mille korraldajateks olid noored Eesti Kurtide Noorte Organisatsioonist.

Baltic Deaf Youth Festival leidis aset 20. oktoobril 2018 Tallinnas Salme keskuses. Iga kahe aasta järel korraldavad Eesti, Läti ja Leedu Kurtide Noorte Organisatsioonid üheskoos festivali.

Kurtide noorte kogukonnad on aasta-aastalt jäänud väiksemaks ning selleks, et hoida ja väärtustada kurtide kultuurivähemuste grupi tegevust, tutvustatakse noortele läbi festivali korraldamise, ettekannete ja esinejate kogemuse erinevaid tegevusvaldkondi: tantsu, teadus-showd, teatrit. Üks festivali eesmärkidest oli soov näidata, et kurdid saavad kõigega hakkama ja kui oluline on tunnustus ja toetus. Festival julgustas noori kurte jagama teistega enda andeid, kogemusi ja teadmisi erinevates valdkondades. Festival tõi esile kurtide kogukonna kultuuri olulisust - viipekeele tähtsust.

Festivali korraldamine aitas tugevadada kolme riigi noorte kurtide vahelist võrgustikku, näitas vabatahtliku töö olulisust, suurendas kurtide noorte ja ka laste kaasamist.

Karl Suure Euroopa noorteauhinna 2019 Eesti žüriisse kuulusid Euroopa Parlamendi liikmed Igor Gräzin, Ivari Padar, Urmas Paet, Yana Toom ja Eesti Noorteühenduste Liidu esindaja Heiki Viisimaa.

Karl Suure Euroopa noorteauhinda, mille algatas Euroopa Parlament koos Aachenis asuva Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutusega, antakse 16-30 aastaste noorte poolt läbiviidavatele projektidele. Võiduprojektid näitavad eeskuju Euroopas elavatele noortele ja toovad konkreetseid näiteid ühtse kogukonnana elavatest eurooplastest.

Auhinda annavad välja Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus. Kolm parimat  projekti saavad autasuks vastavalt 7500€, 5000€ ning 2500€ ja võimaluse külastada Euroopa Parlamenti Brüsselis või Strasbourgis.

Kolm Euroopa parimat noorteprojekti kuulutatakse välja ja auhinnatseremoonia  toimub Aachenis, Saksamaal 28. mail 2019.

Eesti vooru võiduprojekt: http://www.ekno.ee/baltic-deaf-youth-festival-2018/

Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursi koduleht: http://www.charlemagneyouthprize.eu
#ECYP2019 @EUyouthPrize

Euroscola konkurss 2019 II poolaasta

Euroopa Parlamendi büroo koostöös Euroopa Komisjoni esindusega kuulutab välja Euroscola konkursi gümnaasiumi- ja kutseõppeasutuste õpilastele Euroopa päeva korraldamiseks enda koolis. Konkursi võitjatel avaneb võimalus sõita 2019. aasta teises pooles Strasbourgi, Prantsusmaale ning osaleda Euroscola päeval.

Konkursil osalemise tingimused:
1. Euroopa päev korraldatakse ajavahemikus 6-12. mai 2019
2. Euroopa päeva kokkuvõte esitatakse .pdf formaadis (max 10MB) teksti ja piltidega hiljemalt 20. mail 2019 meiliaadressile konkurss-EP-Tallinn@europarl.europa.eu
Kokkuvõttele võib lisada videolingi korraldatud üritusele. Piltide ja video saatmisega antakse nende kasutamisõigus üle Euroopa Parlamendi büroole ja Euroopa Komisjoni esindusele ja kinnitatakse autoriõiguste olemasolu.
3. Euroopa päeva korraldajad on gümnaasiumi või kutseõppeasutuse õpilased vanuses 16-19 eluaastat.
4. Euroopa päeva üritusega kaasatakse teiste klasside õpilasi
5. Konkursil osalejad kajastavad igakülgselt Euroopa päeva üritust sotsiaalmeedias, kasutades teemaviiteid: #euroscola #euroopapäev
6. Žürii hindab Euroopa päeva korraldamisel õpilaste loomingulist ja harivat lähenemist Euroopa Liitu, selle riikide ja kultuuride mitmekülgset tutvustamist omanäoliselt ja noortele huvitaval moel.


Euroopa Päeva ürituse paremaks õnnestumiseks on võimalik kutsuda esinema välisministeeriumi, riigikantselei ja teiste igapäevaselt erinevate Euroopa Liidu teemadega tegelevate riigiasutuste ametnikke. Selleks tuleb oma soovist varakult teada Euroopa Komisjoni Esinduse kommunikatsiooninõunik Andreas Sepale andreas.sepp@ec.europa.eu, kes sõlmib vajalikud kokkulepped.

 

Euroopa päeva konkursi auhinnaks on 5 reisi Strasbourgi, Euroopa Parlamenti 20-24 õpilasele ning 2 õpetajale sügis-talvel 2019 ette antud kuupäevadel. Konkursi võidu puhul tuleb reis koolil endal organiseerida ning vajadusel tasuda. Euroscola reis kompenseeritakse vastavalt reeglitele peale Euroscola päeva Strasbourgis grupijuhile vastavalt kutsekirjas märgitule. Euroopa Parlament ei tee ettemakse. Reisihüvitis ühe reisija kohta on ca 480 eurot.


Euroscola konkursi tingimused: http://europarl.europa.eu/estonia/et/noored/euroscola.html
Konkursil osalemisest palume teada anda hiljemalt 3. maiks meiliaadressil jana.takel@europarl.europa.eu. Hea meelega jagame eelinfot teie poolt korraldatava Euroopa päeva ürituse kohta oma sotsiaalmeediakanalites. Lisaks kutsume kõiki 16-19-aastaseid õpilasi osa võtma kõnekirjutamise võistlusel „Kirjuta Eestile!“, mille võitja saab oma kõne esitada traditsioonilisel Euroopa päeva tähistamise
üritusel 9. mail Tallinnas Vabaduse väljakul, kus esineb ka võistlust korraldav Vabariigi President. Võistlus kestab 29. märtsini:https://www.president.ee/et/kirjuta-eestile/

 

Kutsume kõiki osalema osalema Euroopa päeva tähistamisele Eesti linnades:
1. mail Paides
2. mail Pärnus
4. mail Haapsalus
7. mail Põlvas
8. mail Võrus
9. mail Tallinnas
10. mail Sillamäel
11. mail Valgas
12. mail Rakveres


Võtke meiega kindlasti ühendust kui teil on küsimusi seoses Euroscola ja Euroopa päevaga:
Jana Takel
Euroopa Parlamendi Büroo Eestis
tel 630 6965
jana.takel@europarl.europa.eu

www.europarl.ee

 

Andreas Sepp
Euroopa Komisjoni Esindus Eestis
tel 626 4425
andreas.sepp@ec.europa.eu
https://ec.europa.eu/estonia/